Yedigöller Turu

Yedigöller Milli Parkı, Gölcük Milli Parkı, Abant Gölü, Mencilis Mağarası, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Cinci Han, Tarihi Kaymakam Konağı, Safranbolu Konakları & Çarşısı

İlyada Tur kalitesiyle Yedigöller turları sizi doğa ile iç içe olmaya, temiz havada tazelenmeye ve yenilenmeye çağırıyor. Karadeniz Bölgesi‘nde yer alan Yedigöller Milli Parkı, Türkiye’nin en yeşil rotalarından biri olarak biliniyor. Siz de rotanızı doğaya ve huzura çevirmek, günlük hayatın stresini ve keşmekeşini ardınızda bırakıp yenilenmek istiyorsanız uygun fiyata ve kaliteli fiyat avantajlı Yedigöller turları ile İlyada Tur‘u tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en güzel doğa manzarası ve temiz havasına sahip yerlerinden biri olan Yedigöller aynı zamanda kamp sevenler için de ideal bir alternatif. Tüm bu sebepler dahilinde tatil severlerin ilgisini çekiyor. Yola İlyada Tur kalitesiyle çıktığınızda Yedigöller bir başka güzel olacak. Doğa ile iç içe olmak ve şehirden ve günlük hayatın keşmekeşinden kaçmak isteyenlerin tercih ettiği Yedigölleri’i siz de İlyada Tur kalitesiyle ekonomik fiyatlarla ve keşfedebilirsiniz.

Safranbolu Yedigöller Turu Programı

1. Gün Tur Programı

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizle saat 22:00’de Yedigöller Turu için hareket ediyoruz. Aracımıza bindiğiniz ilk dakikadan itibaren İlyada Tur güvencesiyle Yedigöller Turuna katılmış olmanın huzuru ile Gece boyu sürecek olan yolculuğumuz ve yine bu yolculuğumuz boyunca İlyada Tur Araç içi ikram servisinden faydalanabilirsiniz. Sabah varışa müteakip serbest kahvaltı molası. Kahvaltı molasının ardından Profesyonel ve bölgeye hakim yerel kokartlı turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Mencilis Mağarası, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Cinci Han, Tarihi Kaymakam Konağı, Safranbolu Konakları & Çarşısı Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün Tur Programı

Yedigöller Turu 2. gününde Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel yerel turist rehberi eşliğinde bugün görülecek yerler arasında; Yedigöller Milli Parkı, Gölcük Milli Parkı, Abant Gölü Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından yerel rehberimizin ve misafirlerimizin uygun gördüğü bir saat diliminde verilen konumda tekrar buluşma. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından Küçükkuyu‘ya hareket. Dönüş itibariyle tur hizmetimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Her zaman olduğu gibi bizi tercih ettiğiniz için çok ama çok teşekkür ederiz.

Küçükkuyu kalkışlı Yedigöller Turu ile birlikte Yedigöller, Safranbolu ve Tabiatı baştan sona keşfedebilir.  Yedigöller Turunda Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuzda; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Gap Turu Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
Tüm Transferler Öğle Yemekleri
Araç içi İkram Servisi
1 Gece 4 veya 5 Yıldızlı Otelde Konaklama
1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
Seyahat Sağlık Sigortası
İlyada Tur Kalitesi

 

Kapadokya Turu

Göreme Açık Hava Müzesi, Asmalı Konak, Şarap Evi, Üç Güzeller, Uç Hisar Kalesi, Keşişler Vadisi, Dervent Vadisi, Avanos, Çömlek Atölyesi, Kızıl Vadi

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan; tarihi ve doğal güzellikleriyle ön planda olan Kapadokya, tamamen doğal yollarla bugünkü görünümünü kazanmış. Kapadokya bölgesinde yer alan volkanik dağların püskürttüğü lavlar, yağmur ve fırtına gibi doğa olaylarının maruz bıraktığı etkileşim sonucunda, bugünkü eşsiz güzelliğe sahip peri bacalarını ortaya çıkartmıştır.

Kapadokya‘nın ünü ülke sınırlarını aşan ve adete bir dünya simgesi konumunda yer alan peri bacaları ve eşsiz tarihi yapısı, kili, çamuru ve balon turları gibi daha nice güzellikler Kapadokya’yı eşsiz kılıyor. Tarih boyunca bir çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış Kapadokya, UNESCO tarafından kültürel miras listesine de eklenmiştir. Hem doğal hem de tarihi ve kültürel güzellikleri bir arada sunan Kapadokya’da gezilecek bir çok yer bulunuyor. Kapadokya turları ile keşfedilmedik yer bırakmayacak İlyada Tur gezginleri, bu yolculuklarında Kapadokya‘ya yeniden aşık olacaklar. Çünkü İlyada Tur varsa kalite vardır.

Kapadokya Turu Programı

1. Gün Tur Programı

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizle saat 14:00’de Kapadokya Turu için hareket ediyoruz.  Gece boyu sürecek olan yolculuğunuz boyunca sıcak &soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. Sabah Nevşehir iline varışa müteakip profesyonel yerel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Göreme Açık Hava Müzesi, Asmalı Konak, Şarap Evi, Üç Güzeller, Uç Hisar Kalesi. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Varışa müteakip otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

2. Gün Tur Programı

Kapadokya Turu 2. gününde Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel yerel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Keşişler Vadisi, Dervent Vadisi, Avanos, Çömlek Atölyesi, Kızıl Vadi. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Varışa müteakip otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

3. Gün Tur Programı

Kapadokya Turu 3. günü Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Kızıl çukur Vadisi’nde 1 saat sürecek olan At veya ATV gezisi gerçekleştirilecektir. (Misafirlerimizin seçimine göre) ardından profesyonel yerel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Ihlara Vadisi, Tuz Gölü. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından Küçükkuyu’ya hareket. Varışa müteakip tur hizmetimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz

Küçükkuyu kalkışlı Kapadokya Turu ile birlikte Kapadokya’yı baştan sona keşfedebilir.  Kapadokya Turunda Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuzda; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Gap Turu Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
Tüm Transferler Öğle Yemekleri
Araç içi İkram Servisi
2 Gece 4 ve 5 Yıldızlı Otelde Konaklama
2 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği

Kızıl çukur Vadisi’nde ATV ya da At Gezisi

Seyahat Sağlık Sigortası
İlyada Tur Kalitesi

 

Gap Turu

Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Kahramanmaraş, Kayseri

Küçükkuyu kalkışlı Gap Turu Küçükten büyüğe her gezginin, içinde keşfetme tutkusu bulunan insanın hayalidir GAP Turları ile Güneydoğu Anadolu seyahatine çıkıp, bölgeyi keşfetmeye hazır olun. GAP Turları size bambaşka dünyaların ve hayatların ve kültürlerin kapısını aralayan özel bir gezidir. Bölgenin mimari yapısı, gelenekleri, kendine özgü havası ve kültürü adeta bambaşka bir hikayede hissettirir katılımcıları. İşte bu sebeple her zaman unutulmazlar arasında yer alır.

Güneydoğu Anadolu deyince akla Fırat ve Dicle nehri gelmektedir. Bu nehirlerin birleştiği yer olan Mezopotamya bereketli toprakları nedeniyle tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sırf bu sebeple medeniyet tarihi ve kültürel zenginlik açısından son derece büyük bir bölgeyi gezdiğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Arkanıza yaslanın hazırsanız, İlyada Tur ile benzersiz bir GAP Turuna çıkıyoruz.

Gap Turu Programı

1. Gün Tur Programı

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizle saat 14:00’de Gap Turu için hareket ediyoruz. Gece boyu sürecek olan yolculuğunuz boyunca aracımızda İlyada Tur Araç içi ikram setine ait sıcak ve soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. İlyada Tur Karadeniz Turunun ilk durağı olan Antakya’ya yolculuk. ANTAKYA Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Uzun Çarşı, Habibi Neccar Camii, Antakya Mozaik Müzesi, Asi Nehri. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

2. Gün Tur Programı

Gap Turu 2. gününde GAZİANTEP Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Gaziantep’e hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvecisi, Zincirli Bedesten, İmam Çağdaş, Gümrük Han. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

3. Gün Tur Programı

HALFETİ – ŞANLIURFA Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Halfeti’ye hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Halfeti, Birecik Barajı, Balıklı Göl, Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Mağarası, Hali-ür Rahman Camii. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama otelde. Ekstra Tur 1: Halfeti Tekne Turu: 40 ₺ Ekstra Tur 2: Yemekli Şanlıurfa Sıra Gecesi: 100 ₺

4. Gün Tur Programı

GÖBEKLİTEPE – MARDİN – MİDYAT Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Göbekli Tepe’ye hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Göbekli Tepe, Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Zincireye Medresesi, Tarihi Mardin Evleri ve Sokakları. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

5. Gün Tur Programı

HASANKEYF – KÂHTA – NEMRUT DAĞI- ADIYAMAN Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Kahta’ya hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Midyat Konuk Evi, Süryani Şarabı Tadımı, Telkâri Alışverişi, Hasankeyf, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde. Ekstra Tur: Nemrut Dağı Gün Batımı Turu: 80 ₺

6. Gün Tur Programı

ADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Kahramanmaraş’a hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Tarihi Yaşar Usta Dondurmacısı, Sütçü İmam Anıtı. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

7. Gün Tur Programı

KAYSERİ – ÇANAKKALE Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Çanakkale ve Küçükkuyu’ya hareket. Varışa müteakip tur hizmetimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz

Küçükkuyu kalkışlı Gap Turu ile birlikte Güney Doğu Anadolu’yu baştan sona keşfedebilir.  Gap Turu Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuzda; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Gap Turu Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
Tüm Transferler Öğle Yemekleri
Araç içi İkram Servisi Halfeti Tekne Turu: 40 ₺
6 Gece Otel Konaklaması Yemekli Şanlıurfa Sıra Gecesi: 100 ₺
6 Sabah Kahvaltısı Nemrut Dağı Gün Batımı Turu: 50 ₺
5 Akşam Yemeği
Seyahat Sağlık Sigortası
İlyada Tur Kalitesi

 

Batumlu Karadeniz Turu

Sinop, Samsun, Giresun, Trabzon, Artvin, Rize, Batum

 

Küçükkuyu kalkışlı Karadeniz turları ile yeşile doymanın, doğa ile huzura varmanın şimdi tam zamanı. Kültürü, kendine has yapısı ve doğal güzellikleri birleştiren Karadeniz, ülkemizin ve dünya turizmin en güzel bölgeleri arasında yer alıyor. Son yıllarda, oldukça popüler olan ve Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasında zirvede bulunan Karadeniz; yaylaları, yeşili, çayları, doğası, temiz havası, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla seyahat severlerin tercihi olurken çayı, mıhlaması, balığın hası olan hamsisi, fırın sütlacıyla gurme turları için en güzel destinasyonlardan biri oluyor.

Karadeniz Turu Programı

1. Gün Tur Programı

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizle saat 14:00’de Karadeniz Turu için hareket ediyoruz. Gece boyu sürecek olan yolculuğunuz boyunca aracımızda İlyada Tur Araç içi ikram setine ait sıcak ve soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. İlyada Tur Karadeniz Turunun ilk durağı SİNOP & SAMSUN.

Sabahın ilk saatleriyle birlikte Sinop iline varış ve hemen ardından her turumuzda olmazsa olmazımız olan ve bölgeyi çok iyi bilen profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Sinop Tarihi Cezaevi, Sinop Kalesi, Hamsilos Koyu bulunmakta. Bölgelerde verilecek serbest zaman ve alışveriş molası ardından Samsun iline doğru hareket, Samsun’a varışa müteakip görülecek yerler arasında; Bandırma Vapuru, Onur Anıtı, Tütün İskelesi. Samsun’da verilecek serbest zamanların ardından konaklamanın yapılacağa otele hareket ediyoruz. Varışa müteakip otele yerleşme hemen ardından da Akşam yemeği ve otelde konaklama.

2. Gün Tur Programı

Karadeniz Turu 2. gününde BOZTEPE & GİRESUN & TRABZON Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından bugün profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Boztepe – Teleferik, Giresun Kalesi, Amazon Adası (Panoramik), Görele Kemençe Müzesi. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Varışa müteakip otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3. Gün Tur Programı

Tulum ve Kemençe tınıları eşliğinde TRABZON & HOPA ile Karadeniz Turu devam ediyor. Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Araklı Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak Atölyesi. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Varışa müteakip otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4. Gün Tur Programı

ARTVİN Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Borçka – Karagöl, Fırtına Vadisi, Çat Vadisi, Çinçiva Kemer Köprüsü, Zil Kale, Palovit Şelalesi. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Varışa müteakip otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

5. Gün Tur Programı

RİZE & TRABZON Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Ayder Yaylası, Rize Bezi Atölyesi, Sokaklı Vadisi, Uzun göl. Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından otele hareket. Varışa müteakip otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde

6. Gün Tur Programı

Karadeniz Turu denildiğinde akla Batum gelir. Bu gün günlerden Batum olacak Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Batum’a hareket. Varışa müteakip otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Dileyen misafirlerimiz Batum’un keyfini serbest zamanda çıkarabilirler.

7. Gün Tur Programı

BATUM & ÇANAKKALE Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Batum Şehir Turu (Panoramik) Bölgelerde verilecek serbest zamanların ardından Çanakkale ve Küçükkuyu’ya hareket. Varışa müteakip servislerin sonu.

Küçükkuyu kalkışlı Karadeniz Turu ile birlikte Karadeniz’i baştan sona keşfedebilir.  Karadeniz Turu Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuzda; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Karadeniz Turu Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
Tüm Transferler Ordu-Boztepe Teleferik Ücreti
Araç içi İkram Servisi  Borçka – Karagöl Gezisi 75₺
6 Gece Otel Konaklaması Zil Kale – Palovit Şelalesi Gezisi 75₺
6 Sabah Kahvaltısı Öğle Yemekleri
6 Akşam Yemeği
Seyahat Sağlık Sigortası
İlyada Tur Kalitesi
Türsab Doğrulama
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.

 

Gölyazı & Trilye  & Mudanya & Cumalıkızık TURU

Gölyazı – Trilye – Mudanya – Cumalıkızık

Küçükkuyu kalkışlı Gölyazı, Trilye, Mudanya, Cumalıkızık Turu ile birlikte Gölyazı, Trilye, Mudanya ve Cumalıkızık’ı baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

Gölyazı & Trilye & Mudanya & Cumalıkızık

TUR PROGRAMI

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizlei saat 06:30’de hareket edip, ilk seyahat noktamız olan Cumalıkızık Köyüne ulaşıyoruz. Cumalıkızık Köyünde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi’ne misafir oluyoruz. Cumalıkızık Köyünde Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi’ni geziyoruz.

Cumalıkızık gezimizin ardından Gölyazı’ya Doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Zeytin ağaçları arasında Gölyazı’ya ilerlerken girişte restore edilen yel değirmeni karşılıyor bizi. İlk olarak eski tiyatro kalıntılarının bulunduğu Zambak Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra gezmeye devam ediyoruz. Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi ve Göl Yazıevi’ni geziyoruz. Yürüyerek köyün meydanında bulunan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şimdi restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamı’nı ve Camisi’ni, Tarihi surları ve Uluabat Gölü’nden avlanan balıkların 100 yıldır satıldığı mezatı, restore edilen Faik Bey Konağı’nı 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla gezip meydanda çay molası veriyoruz.

Gölyazı Köyü ve Uluabat Gölü turumuzu tamamladıktan sonra bir sonraki durağımız olan ve öğlen Yemeği için mola vereceğimiz Mudanya’ya doğru hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculumuzdan sonra ilk olarak Mudanya’da bulunan Balık Restaurantımıza geçiyoruz. Öğlen yemeklerini yedikten sonra rehberimiz eşliğinde Rus asıllı Aleksander Ganyanof’ ait olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina olan Mudanya Mütareke Evi Müzesi, İtalyan mühendis Piciretu tarafından planlanan Giritli Mahallesi’nde (Mudanya Rum Mahallesi) bulunan Mudanya Evleri’ni gördükten sonra 30 dakika mesafede olan son durağımız olan Trilye’ye geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye’de Fatih Camii, ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri yapıyoruz.

Sonrası ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molasından sonra Edremit üzerinden Küçükkuyu’ya ulaşıp, birlikteliğimizi sonlandıracağız.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Dubnisa Mağarası Giriş Ücreti (Tam 10 TL, Öğrenci 5 TL)
Gidiş Dönüş Ulaşım Hizmeti Öğle Yemeği Rota Restourant’ta (Balık/Köfte-Salata-İçecek-Fırında Tahin Helvası ve Çay)
Araç İçerisinde Kaşarlı Soğuk Sandviç ve Meyve Suyu İkramı Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekle
Araç İçi İkram Seti Kişisel Harcamalar
İlyada Tur Kalitesi

 

İğneada & Dupnisa Mağarası & Longoz Ormanları TURU

Dupnisa Mağarası – Limanköy – İğneada – Sarpdere – Beğendik Köyü – Longoz Ormanları

Küçükkuyu kalkışlı İğneada, Dupnisa Mağarası, Longoz Ormanları Turu ile birlikte Türkiye’nin oksijen deposu olarak olarak anılan İğneada Longoz Ormanlarını ve Dupnisa Mağarasını baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

İğneada & Dupnisa Mağarası & Longoz Ormanları

TUR PROGRAMI

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizlei saat 24:30’de hareket edip, ilk seyahat noktamız olan Dupnisa (İblisima) Mağarası‘na ulaşıyoruz. Dupnisa Mağarası, Demirköy ilçesine bağlı olan Sarpdere Köyü civarında bulunuyor. İkinci Jeolojik döneme ait olan Dupnisa mağarası ve içinden nehir geçen, 3 km’den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikte.

Dupnisa Mağarası gezimizin ardından, Trakya’nın doğa ile iç içe olan önemli sahil kasabası İğneada‘ya ulaşıyoruz . İğneada Kalesi içinde bulunan ve yaşamını; odunculuk ve balıkçılıkla geçinen Rumların yaşadığı evleri gördükten sonra İğneada limanına gidiyoruz. Limanın fotoğraf çekilmeye elverişli manzarasından ve eşsiz temiz havasından yararlanıyoruz.

Son olarak bölgedeki Bulgaristan sınırına en yakın köy olan Beğendik Köyüne ulaşıyoruz ve buradan sınırın öbür tarafında olan Rezova köyünü uzaktan görüp Çanakkale üzerinden Küçükkuyu’ya ulaşıp, birlikteliğimizi sonlandıracağız.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Dubnisa Mağarası Giriş Ücreti (Tam 10 TL, Öğrenci 5 TL)
Gidiş Dönüş Ulaşım Hizmeti Öğle Yemeği Rota Restourant’ta (Mevsim Balığı 1 Adet İçecek 50 TL)
Araç İçerisinde Kaşarlı Soğuk Sandviç ve Meyve Suyu İkramı Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekle
Araç İçi İkram Seti Kişisel Harcamalar
İlyada Tur Kalitesi

İğneada Longoz Ormanları VİDEOSU