Şahinderesi Kanyonu Jeep Safari KAZDAĞLARI JEEP SAFARİ TURU

Kazdağı Milli Parkı, Cam Teras, Kazdağları Göleti Yüzme Molası, Ağlayan Çınar

Küçükkuyu kalkışlı Kişiye Özel Kazdağları Jeep Safari Turu ile birlikte Kazdağlarını İlyada Tur kalitesiyle baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir.

KAZDAĞLARI JEEP SAFARİ TUR PROGRAMI

Sabah 10.00’de İlyada Tur Küçükkuyu ofisimizde buluşuyoruz. Transfer aracımızla sizi, Jeep Safari Turunun yapılacağı bölgeye kadar eşlik ediyoruz. Bu noktada Jeep Safari aracımıza binip, yolculuğumuzun geri kalanında Ege ile Marmara’yı; Çanakkale ile Balıkesir’i birbirinden ayıran, antik çağlarda “İda Dağı” olarak anılan bölgemizin en yüksek noktası Kazdağlarına doğru yola çıkıyoruz.

İlk uğrayacağımız nokta Kazdağı Milli Parkı içinde yer alan Cam Teras. Cam teras panoramik bir Kanyon ve Edremit Körfezi manzarasını sizlere sunuyoruz. Yeteri kadar zamanı Cam Terasta geçirdikten sonra yolumuza Milli Parklar içerine doğru giderek devam ediyoruz. Ayı Sarmaşığını da aracımızla gördükten sonra, yolculuğun en keyifli noktası olan Kazdağları Göletinde yüzmes molası ve öğle yemeği etabına geliyoruz.

Kazdağlarının temiz havasını içimize çekip; Kazdağlarının yeşilini ve Körfezin mavisini yanımıza alarak gün batımına doğru 18.00’da turumuzu tamamlıyoruz.

 Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler  Ücret Harici Olan Hizmetler
Rehberlik Cam Teras Giriş Ücreti 9 ₺
Jeep Safari Turu
Jeep Safari Aracına Transfer
Öğle Yemeği ( Soğuk Sandviç ya da Köfte Menü)
Kazdağları Jeep Safari Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.

TROYA MÜZESİ ve TROYA ANTİK KENTİ TURU

Troya Müzesi,Troya Antik Kenti

Küçükkuyu kalkışlı Troya Müzesi ve Troya Antik Kenti Turu ile birlikte Troya Destanını baştan sona Araçlı ve Rehberli olarak keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

TROYA MÜZESİ ve TROYA ANTİK KENTİ TURU PROGRAMI

Küçükkuyu ve Assos bölgesinde tatilini değerlendiren, misafirlerimizin için, keyifli bir rota ile karşınızdayız. Tarihin en önemli medeniyetlerinden birini tanımaya hazır mısınız? Troya Antik Kenti ve Troya Müzesi, iki önemli değer tek bir turda, hem de profesyonel rehberlik hizmeti de dahil. Unutmayın, tüm rehberlerimiz TUREB tarafından kokart sahibi olup, bölgeyi ve tur rotasını en iyi şekilde bilmektedir.

Küçükkuyu Turu için İlyada Tur‘u tercih eden misafirlerimize teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Kişisel Harcamalar
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Giriş Ücretleri
Öğle Yemeği

 

Çanakkale Şehitlik Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.

KÜÇÜKKUYU TURU

Yeşilyurt Köyü, Adatepe Zeytinyağ Müzesi, Zeus Altarı, Adatepe Köyü, Bağ değirmen (Mıhlı) Şelalesi

Küçükkuyu kalkışlı Küçükkuyu Turu ile birlikte Küçükkuyu’yu ve yakın çevresi olan Egenin Saklı Köylerini baştan sona Araçlı ve Rehberli olarak keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

KÜÇÜKKUYU TURU PROGRAMI

Küçükkuyu ve yakın çevresini keşfedeceğimiz turumuzda, tura misafirlerimizi evlenin önünden alıp, Kuzey Ege’nin saklı köylerini gezmeye başlıyoruz. Her iki köyde Küçükkuyu’ya bağlı olan Adatepe ve Yeşilyurt köyünü rehberimiz eşliğinde gezip, yine Küçükkuyu Belde sınırları içerisinde bulunan Baş Değirmen Şelalesinde piknik ve denize girme molası vereceğiz.

Küçükkuyu Turu için İlyada Tur‘u tercih eden misafirlerimize teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Kişisel Harcamalar
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Yeşilyurt Köyünde Kahvaltı
Müze ve Giriş Ücretleri

KÜÇÜKKUYU TURU VİDEOSU

Çanakkale Şehitlik Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.

AYAZMA TURU

Bayramiç, Mehmet Akif Ersoy Müzesi, Evciler Köyü, Ayazma Milli Parkı

Küçükkuyu kalkışlı Assos Behramkale Turu ile birlikte Bayramiç Ayazma‘yı baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı, maske bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

AYAZMA TUR PROGRAMI

Sabah 08:30’da Küçükkuyu‘dan hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Ezine güzergahı üzerinden Bayramiç’e ve daha sonra da Evciler yolu üzerinden ilk olarak doğayla iç içe saklı cennet Ayazma Şelaleler’ e ulaşıyoruz. Sonrasında izin almış bir şekilde kendi kirazımızı toplayabileceğimiz kiraz bahçelerine gidiyoruz.

Kirazlarımızı topladıktan sonra öğle yemeği için Ayazma’da bulunan Alabalık Tesislerinde mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrası Bayramiç’e geçiyoruz ve Mehmet Akif Ersoy müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeden ayrılırken rotamızı Bayramiç’in meşhur helvasını tadarak alabileceğimiz üretim ve satış fabrikalarına çeviriyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan gerekli çevre gezilerimizi yaptıktan sonra Küçükkuyu’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Başka bir İlyada Tur organizasyonunda görüşmek üzere, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileriz.

 

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Öğle Yemeği
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Athena Tapınağı )
İlyada Tur Kalitesi
Assos Behramkale Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.

KİŞİYE ÖZEL ASSOS BEHRAMKALE TURU

Athena Tapınağı, Kadırga Koyu(Yüzme Molası), Behramkale Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi

Küçükkuyu kalkışlı Assos Behramkale Turu ile birlikte Assos namı diğer Behramkale’yi baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı, maske bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

ASSOS BEHRAMKALE TUR PROGRAMI

Sabah 08:30’da Küçükkuyu‘dan hareketle muhteşem bir sahil yolunundan Midilli Adasını gidiş güzergahımıza göre solumuza alarak Behramkale köyüne ulaşıyoruz. Halk arasında ömür tüketen taş olarak adlandırılan Andezit taşından yapılmış tarihi taş evlerin arasında köyümüzü gezmeye başlıyoruz. Köyün tarihi ve dar sokakları aralarında yine Behramkale köyü sakini olan yörüklerin yapmış olduğu çeşitli işlemleri, el işlerini keşfedebilir, yöreye özgü olan zeytin ve zeytinyağlarından alıp, alışveriş yapabilirsiniz. Behramkale köyü turumuzu tamamlayıp tepe noktada bulunan ve Yunan mitolojosinde önemli bir yeri olan Dorik yapıda inşaa edilen Athena tapınağına geçiyoruz. Tapınağın tarihi hakkında bilgi edindikten sonra, Murad Hüdavendigar Camii‘ni ziyaret ediyoruz. Ardından tapınağın hemen alt kısmında bulunan Assos Antik Limana iniyoruz.(Antik Liman 2021 yılı için programdan çıkartılmıştır.) Yol üzerinde bulunan Anfi tiyatroyu rehberimizden dinleyip, Limanda serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz dondurmaya yiyebilir dileyen misafirlerimiz ise etrafta bulunan tesislerde Midilli’ye doğru çaylarını yudumlayabilir. Limanda gezimizi tamamlayıp Kadırga koyuna varıyoruz. Kadırga koyu kendine özgü; denizi ve sahili ile denize girmeniz için sizleri teşfik edecektir. Dileyen misafirlerimiz burada denize girebilir ya da etrafta bulunan işletmelerde günün yorgunluğunu dinlenerek geçirebilir.

Misafirlerimizin uygun gördüğü bir saat diliminde dönüş yoluna geçip, geldiğimiz güzergahı izleyip, Adatepe Zeytinyağı müzesinde rehberimiz eşliğinde anlatımımızı yapıp, turumuzu sonlandırıyoruz. Başka bir İlyada Tur organizasyonunda görüşmek üzere, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileriz.

 

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Öğle Yemeği
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Athena Tapınağı )
Assos Behramkale Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.

BOZCAADA TURU

Akvaryum Koyu, Ayazma Plajı(yüzme molası), Türk ve Rum Sokakları, Rüzgar Gülleri, Şarap Fabrikaları

Küçükkuyu kalkışlı Bozcaada Turu ile birlikte Bozcaada’yı baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizi ve sevdiklerinizi önemsemektedir.

BOZCAADA TUR PROGRAMI

Sabah 08:30’da Küçükkuyu‘dan hareketle Tarihi doku ve özgün mimarisini yıllardır muhafaza eden Türkiye’nin popüler adalarından olan Bozcaada‘ya ulaşmak için yola koyuluyoruz. Geyikli Feribot iskelesinden kalkan ve 30 dk süren feribot yolculuğu sonunda bizleri ilk önce Bozcaada kalesi karşılıyor.

Aracımızla birlikte feribottan ayrıldıktan sonra ilk durağımız olan ve mavinin tüm tonlarını görebileceğiniz Akvaryum Koyu‘na ulaşıyoruz. Burada müthiş manzarayı arkamıza alarak hatıra fotoğrafu çektiriyoruz. Ardından Bozcaada’nın ünlü üzümlerinden yapılmış şarapları tatmak için Güler Ada şarap fabrikasına gidiyoruz. Burada birbirinden lezzetli ev yapımı reçelleri de ayrıca tadabilme imkanımız bulunmaktadır. Tadım molasının ardından ünü dünyaya yayılan Ayazma plajında hem yüzme hemde öğlen yemeği molası veriyoruz.

Bozcaada’nın tarihi Türk ve Rum sokaklarını gezerek yine meşhur Çiçek Pastanesinde birbirinden lezzetli ada kurabiyelerin tadına bakıyoruz. Feribot iskelesinde buluşmak üzere verilen alışveriş molasının ardından 17:00 feribotuyla geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. 18:30 civarı turumuzu sonlandırmış oluyoruz.

 

 Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler  Ücret Harici Olan Hizmetler
Rehberlik Öğle Yemeği
Feribot Gidiş Dönüş Bileti Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım
Bozcaada Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.

KİŞİYE ÖZEL ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

57. Alay, Conk Bayırı, Şahindere Şehitliği, Seyid Onbaşı, Şehitler Abidesi

Küçükkuyu kalkışlı Kişiye Özel Çanakkale Şehitlik Turu ile birlikte Çanakkale Şehitliklerini baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

Yakın tarimizin dillere destan savunması, bir milletin var olma mücadelesi, Türkiye’nin ön sözü ve son kalesi Çanakkale. İşte bu yıkılmayan kaleyi, baştan sona profesyonel rehberlerimiz ile gezmek ve tarihimizi yerinde görerek öğrenmek ister misin ? Çanakkale Turu ile; Gelibolu Yarımadasında bulunan ve savaşın önemli noktalarını tek tek geziyor ve yakın taihimizi yerinde öğreniyoruz.

Profesyonel Rehber: Çanakkale Şehitlikleri alanında özel donanıma sahip, sektörde bilinen kaliteli ve donanımlı en az 15 yıllık rehberleri bu turumuzda istihdam ediyoruz..

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU PROGRAMI

Küçükkuyu’dan sabah 08:30’da hareketle yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren yolculuk sonunda Çanakkale Feribot İskeleside yerimizi alıyoruz. 25 dakika feribot ile yolculuk yaptıktan sonra, Gelibolu Yarımadasına adımımızı atmış oluyoruz.

18 Mart 1915 Çanakkale deniz muharebesinde, Yarbay Mehmet Zekeriya Akgün komutasındaki 4. üncü ağır topçu karargahının bulunduğu merkez tabya özelliği taşıyan Namazgah Tabyası dolaşıyoruz. Tarihe adını yazdıran kahramanlarımızdan Havranlı Koca Seyid(Seyit Onbaşı)‘in anıtının önünde Seyid onbaşının savaşın seyrini nasıl değiştirdiğini rehberimizden dinliyoruz. Ardından güney cephelerinde yaralanan askerlerin, tedavilerinin yapıldığı Şahindere şehitliğine gidiyoruz. Burada yatan 2177 Mehmetçiğimizin şehitliğini ziyaret ediyoruz.

Türk milletinin gurur kaynağı, Çanakkale muharebelerinde vatan için canlarını veren bütün şehitlerimizin adına dikilmiş olan Şehitler Abidesi, sembolik şehitler kabristanlığı ve muharebelerde yaşananları özetleyen 41 metre boyundaki Rolyefin yer aldığı Eskihisarlık tepesini ziyaret ediyoruz. Güney cephesindeki turumuzu tamamlayıp öğlen yemeği molası veriyoruz.

Öğle yemeğinden sonra Çanakkale Şehitlik Turu kaldığı yerden devam ediyor. Bu sefer turumuza Kuzey cephesi ile başlıyoruz. Bugüne kadar sancağı bulunamamış kahraman 57. alayımızın 1992 yılında yapılmış temsili şehitliğini ziyaret edip bu alayın kahramanlıkları rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk‘ün  “BEN SİZLERE TAARRUZU DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM” tarihi emrini verdiği 261 rakımlı tepeye çıkıyoruz. Anzakların ele geçirmek için 8.5 ay uğraştıkları ve başaramadıkları, 19. uncu Tümen Komutanı, Arıburnu cephe komutanı ve 8 Ağustos 1915 tarihinde Anafartalar cephe komutanı olan Albay Mustafa Kemal‘in, Gelibolu yarımadası kuzey cephesi muharebelerini sevk ve idare ettiği, bir top mermisi şarapneli ile saatinin parçalandığı, Conk tepe, Besim tepe ve Kocaçimen tepe olmak üzere bölgenin en stratejik öneme sahip Conk Bayırı‘nıda gezdikten sonra turumuzu tamamlıyoruz. 17:30 feribotuyla geri dönüş yolculuğumuz başlıyor misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakmış oluyoruz. Çanakkale Şehitlik Turu için İlyada Tur‘u tercih eden misafirlerimize teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Kişisel Harcamalar
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Feribot Geçiş Ücreti Öğle Yemeğinde alınan Ekstralar
Öğle Yemeği ( Köfte ya da Tavuk Menü )
Çanakkale Şehitlik Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.