KİŞİYE ÖZEL ASSOS BEHRAMKALE TURU

Athena Tapınağı, Kadırga Koyu(Yüzme Molası), Behramkale Köyü, Adatepe Zeytinyağı Müzesi

Küçükkuyu kalkışlı Assos Behramkale Turu ile birlikte Assos namı diğer Behramkale’yi baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı, maske bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

ASSOS BEHRAMKALE TUR PROGRAMI

Sabah 08:30’da Küçükkuyu‘dan hareketle muhteşem bir sahil yolunundan Midilli Adasını gidiş güzergahımıza göre solumuza alarak Behramkale köyüne ulaşıyoruz. Halk arasında ömür tüketen taş olarak adlandırılan Andezit taşından yapılmış tarihi taş evlerin arasında köyümüzü gezmeye başlıyoruz. Köyün tarihi ve dar sokakları aralarında yine Behramkale köyü sakini olan yörüklerin yapmış olduğu çeşitli işlemleri, el işlerini keşfedebilir, yöreye özgü olan zeytin ve zeytinyağlarından alıp, alışveriş yapabilirsiniz. Behramkale köyü turumuzu tamamlayıp tepe noktada bulunan ve Yunan mitolojosinde önemli bir yeri olan Dorik yapıda inşaa edilen Athena tapınağına geçiyoruz. Tapınağın tarihi hakkında bilgi edindikten sonra, Murad Hüdavendigar Camii‘ni ziyaret ediyoruz. Ardından tapınağın hemen alt kısmında bulunan Assos Antik Limana iniyoruz.(Antik Liman 2021 yılı için programdan çıkartılmıştır.) Yol üzerinde bulunan Anfi tiyatroyu rehberimizden dinleyip, Limanda serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz dondurmaya yiyebilir dileyen misafirlerimiz ise etrafta bulunan tesislerde Midilli’ye doğru çaylarını yudumlayabilir. Limanda gezimizi tamamlayıp Kadırga koyuna varıyoruz. Kadırga koyu kendine özgü; denizi ve sahili ile denize girmeniz için sizleri teşfik edecektir. Dileyen misafirlerimiz burada denize girebilir ya da etrafta bulunan işletmelerde günün yorgunluğunu dinlenerek geçirebilir.

Misafirlerimizin uygun gördüğü bir saat diliminde dönüş yoluna geçip, geldiğimiz güzergahı izleyip, Adatepe Zeytinyağı müzesinde rehberimiz eşliğinde anlatımımızı yapıp, turumuzu sonlandırıyoruz. Başka bir İlyada Tur organizasyonunda görüşmek üzere, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileriz.

 

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Öğle Yemeği
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Athena Tapınağı )
Assos Behramkale Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.