Kurban Bayramında Endonezya Turu

16-25 Temmuz 2021
Cakarta, Batavia, Yogyakarta, Prambanan Tapınağı, Borobudur’da Gün Doğumu, Yogyakarta, Surabaya, Bromo Yanardağı’nda Gün Doğumu, Ubud, Tegalalang Pirinç Terasları, Tirta Empul Tapınağı, Seminyak, Tegenungan Şelalesi, Tanah Lot Tapınağı, Bali

İlyada Tur kalitesiyle düzenlemiş olduğumuz Endonezya Turu ile onlarca kez tur düzenlediğimiz Endonezya Turu’nda; ülkenin farklı yönlerini, klasik turlardan ayrıştırarak sizlere sunmaya çalışacağız. Asya kıtasında yer Alan Endonezya’nın ilginç yapısı, doğasını ve kültürünü keşfetmeye hazır mısın? Durma, Keşfet!

Endonezya Turu Programı

1. Gün Tur Programı

Baştan sona Endonezya Turu’nun ilk aşaması İstanbul‘da verdiğimiz buluşma ile başlıyor. Cuma gecesini Cumartesiye bağlayan saatlerde uçuş saatinden önce havalimanında buluştuktan sonra, bizi direkt olarak Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya götürecek Türk Hava Yolları uçağında yerimizi alacağız. Uzun ve bir o kadar da keyifli yolculuk bizi bekliyor. Tabi ki önerimiz, iyi bir uyku uyumanız yönünde ancak uçakta uyuyamam derseniz tavsiyemiz Bali’den esintiler sunan, keyifli bir yolculuk filmi olan “Ye, Dua et, Sev” izlemeniz olacaktır.

2. Gün Tur Programı

THY ile uçtuğumuz süre boyunca Asya kıtasını boylu boyunca geçip başken Cakarta’ya ulaşıyoruz. Endonezya’daki ilk gecemizde Asya mutfağıyla tanışacağımız keyifli bir akşam yemeğin ardından, Cakarta gecelerinin tanımaya çalışıp ardından da dinlenmeye otelimizde dinlenmeye çekileceğiz.

3. Gün Tur Programı

Bize soracak olursanız; ülkenin ön sözü olan başkent Jakarta, Endonezya kültürünü yakından tanımak için bir nevi ”Endonezya’ya giriş” dersi niteliğinde. Başkent Jakarta’da yan yana konumlanmış farklı dinlere ait mabetler ve geniş meydanlar bizi bekliyor. Sabahın erken saatlerinde aldığımız kahvaltının ardından kendimizi Cakarta sokaklarını keşfetmeye bırakacağız. Özgürlük Meydanı ve Cakarta’nın ilk temellerinin atıldığı bölge olan Batavia gibi olmazsa olmaz noktaları keşfedip, öğle yemeğimizi de yedikten sonra tapınaklar şehri Yogyakarta’ya doğru uçuşa geçiyoruz.

Yogyakarta’ya indiğimizde ilk durağımız olan ve aynı zamanda Endonezya’nın en büyük Hindu tapınağı Prambanan’ı görmek üzere yola koyuluyoruz. İnşa edildiği 9. yüzyıldan günümüze kadar ulaşabilmiş olan bu tapınağın duvarlarında kutsal Hint destanı Ramayana’dan pek çok sahne resmedilmiş. Yorucu bir günün ardından gün batımını 3 Hindu tanrısına adanmış Prambanan Tapınağından izleyip akşam yemeği için yola çıkacağız.

Rengarenk sunumlarıyla damağımızı adeta havai fişek etkisi oluşturacak, bizleri şenlendirecek olan akşam yemeğimizden sonra günün yorgunluğunu atmak ve olabildiğince dinlenmek adına otelimize çekiliyoruz. Mümkün olduğunca uyumaya çalışın, çünkü ertesi sabah Endonezya turu esnasındaki gün doğumu serilerine başlayacağımız yorucu bir gün olacak.

4. Gün Tur Programı

1800’lü yılların başında Java adasında İngilizler adına yönetimini üstlenen Sir Stamford Raffles; yerel halk vasıtasıyla bölgede bulunan yanardağların, zaman içinde küllerle örttüğü antik kalıntılardan haberdar edildi. Oluşturulan araştırma ekibi kalıntıların üzerindeki külleri tenizledikçe şaşkınlıkları gizleyemediler. Çünkü yaklaşık 500 yıl boyunca gizli kalan budist tapınağı Borobudur’a ulaşmışlardı.

Borobudur M.S. 750 yıllarında inşa edildiğinde oldukça ihtişamlı bir krallığı simgeliyor, üzerindeki yüzlerce kabartma ve Buda heykeline ev sahipliği yapıyordu. Sahip olduğu bu ihtişamlar sayesinde Borobudur Tapınağı; Budistler için bir hac noktası haline de gelmişti.

14. yüzyılda adanın İslam’a geçiş ile beraber Borobudur yavaş yavaş unutuldu ve bir yanardağ patlaması ile beraber küllerle kaplandı. Tekrar bulunduğundaysa küllerin aslında tüm yapıyı koruduğu anlaşıldı ve o zamandan günümüze kadar da tüm ihtişamıyla birlikte korunmuş durumda.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ile Endonezya Turunun enteresan deneyimlerine sahip olacağımız tapınağa doğru yola çıkıyoruz. Tapınaktaki her bir katı çıkıp en tepeye ulaştığımızda aramızdan Nirvana’ya ulaşanlar olur mu bilemiyoruz ancak, tapınak ziyareti sonrası kahvaltı için otelimize döneceğimiz bilinen bir gerçek.

Kahvaltının hemen ardından ilk durağımız enteresan noktalar ile dolu ünlü şehir meydanı olacak. Şehir meydanını turlamak için ülkemizde bulunmayan ancak Asya kıtasında popüler bir araç olan iki tekerlekli rikşaları kullanacağız. Rotamızda şehir meydanının yanı sıra Water Temple ve Yeraltı Camii de bulunuyor. Bu eğlenceli gezimizin ardından, öğle yemeğine geçiyoruz. Arından başka bir macerayı deneyimleyeceğimiz Surabaya’ya uçuyoruz.

Surabaya’da vardığımızda önce enfes ve otantik Asya mutfağına doyduğumuz bir gece ve hemen ardından Bromo volkanı yakınlarında bulunan otelimizde dinlenmeye geçeceğiz.

5. Gün Tur Programı

Yanardağlarıyla ünlü Endonezya’nın halen aktif durumdaki volkanlarından biride 2329 metre yüksekliğindeki Bromo Yanardağıdır. En son 2010 ve 2011 yıllarında yaşanan patlamalar sonrası yaklaşık 700 metre yüksekliğe ulaşan küller oldukça büyük bir alanı kaplamış. Biz de sabahın erken saatlerinde uyanıp önce Penanjakan gözlem noktasında gün doğumunu izleyeceğiz, ardından da jiplerle ulaşacağımız kraterde yaklaşık 250 basamağı arkamızda bıraktıktan sonra bir aktif yanardağda olmak nasıl bir duymuşmuş deneyimleme fırsatına sahip olacağız.

Aktif bir yanardağda edindiğimiz tecrübe sonrası öğle yemeğinin ve akabinde sabırsızlıkla beklediğimiz Bali için uçakta yerimizi alıyoruz. Önce akşam yemeğimizi yiyip, ardından Ubud’taki otantik otelimize yerleşeceğiz. Öğle yemeği ve ardından akşam yemeği çok sık yemek yemiyor muyuz? sorusunu sorar gibi olduğunuzu hissettik. Evet ama aradaki saat farkından dolayı metabolik olarak acıkıyoruz. 🙂 Şimdiden afiyet olsun.

6. Gün Tur Programı

İşte meşhur Bali… Bali dendiğinde aklınıza pek çok şey geliyor elbette. İlyada Tur olarak biz de Kurban Bayramında Endonezya turu için bizi tercih eden misafirlerimiz için Bali adasında geçireceğimiz dört günde salıncaklardan masaja, tapınaklardan yoga dersine uzanan rengarenk bir program oluşturmaya çalıştık. Bali adasındaki ilk durağımız Tegalalang pirinç terasları. Tabii pirinç teraslarının meşhur salıncaklarının keyfini çıkarmayı ve sosyal medya için bir birinden güzel kareler yakalamayı da ihmal etmeyeceğiz.

Öğle yemeğinin hemen ardından adanın en meşhur noktalarından Tirta Empul Tapınağını geziyoruz. Soğuk sularında arınıp, kadın ve erkeğin yaratıcı gücü ile sembolize edilen tapınağı keşfettikten sonra sıra Kurban Bayramı Endonezya tatilinin en özel deneyimlerinden birine gelecek. Birçok kez Asya’nın en iyi restoranı seçilmiş Sacred Rice’ta özel bir akşam yemeğimiz var. Pirinç tarlalarının arasındaki bulunan dünyaca ünlü restoranda günü bitirip, dinlenmek ve günün yorgunluğunu için otelimize geçiyoruz.

7. Gün Tur Programı

Endonezya Bali’deki ikinci günümüze sabahın ilk ışıklarıyla beraber başlıyoruz ve yaklaşık 1 saat sürecek olan yoga dersiyle katılıyoruz. Bugünü rahatlamaya ve gevşemeye ayırdık desek yeridir. Otelimizde yapacağımız güzel bir kahvaltının ardından, Ubud şehrinde meşhur Maymun Ormanı’nı ziyaret edeceğiz. Ormanda yapacağımız keşif bittikten sonra öğle yemeği için Ubud şehir merkezine geri dönüyoruz. Bu noktadan itibaren Endonezya gezisinin en keyifli noktası başlıyor gibi. Yemeğini yiyen alışverişe başlayabilir çünkü ardından sıra hepimizin dört gözle beklediği Bali masajına gelecek.

Tüm bu etkinliklerden sonra sırada Ubud’un en özel restoranlarından birinde Endonezya’ya özgü lezzetleri tadacağımız akşam yemeğinde. Otelimize dönüp yatağa uzanınca masajın da etkisiyle kesintisiz bir uyku çekeceğinize de eminiz:) Sabah erken kalmamız gereken yepyeni bir güne uyanacağız.

8. Gün Tur Programı

Bali adasındaki son durağımızda adanın gözde bölgelerinden olan Seminyak olacak. Önce Tegenungan şelalesine inip, ardından şelalenin huzur veren manzarasına karşı konumlanmış olan restoranımızda öğle yemeğini yiyeceğiz. Bir sonraki durağımız büyüleyici yapısıyla Bali’nin en çok ziyaret edilen ve bir kayalığın üzerine oturtulmuş olan Tanah Lot Tapınağı olacak. Rivayete göre Bir Hindu tapınağı olan Tanah Lot’un 15. yüzyılda deniz tanrılarına ibadet etmek için yaptırıldığı söyleniyor. Tapınaktaki kayalıkların altında ve denizin içinde bulunan zehirli su yılanları, tapınağın kötü güçlerden korunmasını sağlıyor. Tanah Lot’un efsanelerine duyduktan sonra, akşam yemeğine kadar bolca vaktimiz olacak.

Yemekten sonra da dileyen dinlenmeye çekilip otelin tadını çıkarabilir, bir de geceleri görelim diyenleri de Bali clublarını keşfe çıkabilir.

9. Gün Tur Programı

Macera ve bol keşif ruhuyla dolu Endonezya turu son gününü Bali sahillerinde keyif yapmaya ayırdık. Bugün Bali’nin en ünlü beach clublarından olan Potato Head’te bulunacağız. Endonezya’daki son günümüze yakışır biçimde Potato Head’in deniz kıyısına boylu boyunca uzanan havuzunda sakin bir gün geçirebilir ya da tam tersi kendinizi dans pistinden alamayabilirsiniz. Endonezya Turu klasiklerinden rengarenk yemeklerden oluşan menüsünden bahsetmemize bile gerek yok:)

Günün sonuna doğru Türk Hava Yolları kalitesi ve direkt uçuşumuzla İstanbul’a dönme vakti. Endonezya turu sonrası, günlerdir yorulan bünyelerin biraz dinlenmeye ihtiyacı olabilir.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Alkollü içecekler
Tüm Transferler Bagaj taşıma ücretleri
Programdaki sunulan tüm aktivite ve deneyimler Çamaşır hizmetleri
Belirtilen otellerde ya da muadillerinde 2 kişilik odalarda tüm konaklamalar ve kahvaltılar Ekstra bagaj ücreti
Tüm Sabah Kahvaltıları Kişisel harcamalar
Özenle seçilmiş noktalarda tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
Seyahat Sağlık Sigortası
Şehir Merkezi – İstanbul Havalimanı ulaşımı
Seyahate özel hatıra olarak hazırlanmış Tshirtler
Türk Hava Yolları ile İstanbul-Cakarta, Bali-İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
Tüm giriş ücretleri
Yemeklerde alınan 1 adet alkolsüz içecek

 

Ramazan Bayramında Sri Lanka Turu

08-17 Mayıs 2021
Kolombo,  Habarana, Sigiriya Kalesi, Dambulla Mağara Tapınakları, Köy Evi Ziyareti, Kandy, Çay Tarlaları, Tren Yolculuğu, Ella, Zipline, 9 Arch Köprüsü, Udawalawe Safari Kampı, Weligama, Hint Okyanusu kıyısında Chill Out, Sörf Dersi, Sırık Balıkçıları – Galle Kale Şehri

İlyada Tur kalitesiyle düzenlemiş olduğumuz Sri Lanka Turu yolculuğu tam anlamıyla sıra dışı bir yolcuğun kapısını aralıyor. Kaya Saraylardan, 500 yıllık Kale Şehirlere, 2000 yıllık tapınaklara kadar UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan birçok alanı ziyaret edeceğimiz harika bir rotamız var. Programda çay tarlaları arasından süzülen nostaljik bir trende yolculuk edip harika manzaralara tanıklık ederken tuk-tuk ve kano gibi geleneksel ulaşım araçları ile kırsala yapacağımız sıra dışı yolculukları İlyada Tur kalitesiyle keşfetmek ister misin?

Sri Lanka Turu Programı

1. Gün Tur Programı

Sri Lanka turu yolculuğumuzun ilk durağı İstanbul. Cuma gecesini cumartesi gününe bağlayan saatlerde bizi direkt olarak Kolombo’ya götürecek Türk Hava Yolları uçağında yerimizi alacağız. Uzun bir yolculuk bizleri bekliyor. Sağlam bir uyku da iyi olur ama uçakta uyuyamam derseniz iç savaşı anlatan ve Sri Lanka yakın tarihinden izler bulabileceğiniz The Road from Elephant Pass filmini izlemenizi öneririz.

2. Gün Tur Programı

Sri Lanka turu elbette başkent Kolombo’da başlıyor. Kolombo’ya saat farkından dolayı Cumartesi günü öğleden sonra iniyoruz. Havaalanında bizi bekleyen aracımıza ulaşıp otelimize doğru yola koyulacağız. Akşam saatlerinde kültür üçgeninde bulunan şehirlerden biri olan Habarana’daki otelimize yerleşip, midemizi baharatlarıyla ünlenmiş Sri Lanka yemekleri ile tanıştıracağız ki kendileri Sri Lanka turları arasında birer yıldız olarak da bilinirler. Yemek sonrasında günün yorgunluğunu atmak için büyüleyici manzarasıyla ruhumuzu dinlendirecek otelimize dönüyoruz.

3. Gün Tur Programı

Sri Lanka Turu asıl bugün başlıyor! Kahvaltı sonrasında ilk durağımız Sigiriya Kalesi. Yaklaşık 1500 yıl önce Kral Kasyapa yerden 150 metre yüksekliğinde olan bu kayanın tepesine bir kale yaptırmış. Kalenin içerisinde 1200 basamaklı merdiveni tırmanıp, antik şehrin kalıntılarına ulaşacağız. Tabii kalenin tepesinde göreceğimiz nefes kesici Sri Lanka manzarasının tüm yorgunluğu unutturacağına eminiz.

Öğle yemeğimiz bolca yerel lezzet tadacağımız yerel bir evde olacak. Önce “tuk tuk” denilen 3 tekerlekli araçlarla bir noktaya kadar ilerliyoruz, ardından bizi nehrin üzerinden ormanın içerisindeki kırsala götürecek teknemize binerek yola devam edeceğiz. Yemeklerimizi yerken bize eşlik edecek ev sahibimiz de yapılış aşamalarını bize anlatmaktan çekinmeyecek 🙂

Sıradaki durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesinde de bulunan tarihi Dambulla Mağara Tapınakları ya da diğer bir deyişle Altın Tapınak. Tapınağın girişinde bulunan devasa boyutlardaki Buda heykelini görünce Altın Tapınağın isim kaynağını merak etmeye gerek kalmıyor 🙂 Dambulla, aslında kaya içerisinde oyulan 5 ana mağaradan oluşan bir budist tapınağı. Duvarlarında va tavanlarında Budizm freskleri bulunan bu tapınakların yapımı MÖ 1. yüzyıla kadar uzanıyor. Tapınağa ulaşmak için yapacağımız tırmanış ardından bizi ilk karşılayanlar tapınağın ana sakinleri olan Buda heykelleri, tabii ki maymunlar? ve avlusundaki Bodhi ağaçları olacak. Siddhartha’nın altında aydınlandığı ağaç çeşidi olan Bodhi’nin altında dinlenirken, uzman rehberimiz Budizm ve Dambulla konularında bizi aydınlatacak.

Maymunlarla vedalaşıp bol yürüyüşlü bir günün ardından dinlenmek için Habarana’daki otelimize doğru yola koyulacağız.

4. Gün Tur Programı

Bu sabah Habarana’dan ayrılıp birçok köy ve yerleşim yerinin içerisinden geçerek Kandy şehrine doğru yola koyuluyoruz. Dikkatli bakarsanız yol üzerinde birçok hindistan cevizi ağacı göreceğinize eminiz, tabii “coconut” molası vermesek de olmazdı. Kandy yolu üzerinde bir diğer durağımızda baharat bahçesi olacak. Her yemekte kullandığımız baharatların bitkilerini ve yapım aşamalarını görmek, hepimiz için bilgilendirici olacak.

Kandy bol yeşillikli doğası, otantik mimarisi ve rengarenk çarşıları ile görülmesi gereken bir şehir. Şehri tepeden görüp manzarasına doyduktan sonra, sıra öğle yemeğinde karnımızı doyurmakta. Öğle yemeğimizi klasikleşen lezzet yürüyüşü deneyimi ile yaparak Kandy’nin çarşı, pazarlarında kaybolacağız. Uzak Doğu lezzetlerini evde denemek isterseniz Kandy pazarları ve dükkanlarında bolca baharat bulabilirsiniz. Akşam üzeri Sri Lanka yerel danslarını izleyeceğimiz eğlenceli gösterinin ardından, geceleri bambaşka bir ruha sahip Buda’nın dişinin bulunduğu ve Sri Lanka’nın en kutsal tapınağı olan “Diş Tapınağı”na gidiyoruz. Sri Lanka halkının dualarına ve ruhani atmosfere şahit olduktan sonra dinlenmek için otelimize çekiliyoruz.

5. Gün Tur Programı

Bu sabah erken saatlerinde Kandy’den ayrılıp, çayın başkenti Nuwara Eliya’ya doğru yola koyuluyoruz çünkü Sri Lanka Turu sırasında merakla beklenen tren yolculuğumuz bu öğleden sonra. Yol üzerindeki çay tarlalarında durup aralarında yürüyeceğiz ve her gün bayılarak içtiğimiz çay bitkisini yakından göreceğiz. Sadece çay tarlalarıyla yetinmeyip, eski yöntemler ile üretim yapan bir çay fabrikasını da gezeceğiz. Seylan çayının tarladan pakete gelene kadar olan sürecine şahit olup, farklı çeşitlerdeki çaylarımızı da tadıp, Nanu Oya tren istasyonundan yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Ella’ya gitmek üzere yola koyulacağız. Dünyanın en güzel tren manzaralı yolculuğuna hazır olun! Sömürge döneminde İngilizler tarafından kurulan ve hala eski nostaljik mavi vagonların kullanıldığı bu trenle yapacağımız yolculukta, uçsuz bucaksız çay tarlalarının arasından süzüleceğiz. Manzaramız yol boyunca bitmeyen çay tarlaları, toplayıcılar, köyler, şelaleler ve çok daha fazlası olacak.

Akşam üzerine doğru Ella’ya varıp şehir turuna başlayabiliriz. Akşam yemeğimizi de yedikten sonra, Sri Lanka gece hayatı bizleri bekler. Yerel müziğe doyacağımız bir gece ve çaya doyduğumuz bu günün sonunda, rüyanızda çay tarlalarını görmeye devam edeceğinize eminiz.

6. Gün Tur Programı

Sri Lanka Turu esnasında bugün çok özel bir gün çünkü unutamayacağınız deneyimler için yola çıkıyoruz. Safari için hepimiz çok heyecanlıyız ancak Ella’dan ayrılmadan önce yapmamız gereken çok özel iki deneyim daha var. Bunlardan ilki Ella’nın yemyeşil manzarasına kuş bakışı bakmamızı sağlayacak olan “zipline”. Adrenaline doyup göz banyomuzu da yaptıktan sonra tarihi mimarisi ve benzersiz manzarasıyla Sri Lanka’nın en bilinen ve Instagram noktası haline gelmiş köprüsüne gideceğiz. 9 Arch, Sri Lanka’nın muhteşem doğası içerisinde İngilizler tarafından tren yolu olarak inşa edilmiş, 24 metre yüksekliğinde ve 91 metre uzunluğunda olan bir köprü. Tabii biz de buralara kadar gelmişken bolca fotoğraf çekilip film karesinden fırlamış gibi gözüken bu yapıyı ölümsüzleştirdikten sonra, safari deneyimi için Udawalawe’ye doğru yola koyuluyoruz.

Akşam üzeri Forbes’in Afrika dışında bulunan en iyi safari destinasyonu seçtiği Udawalawe Ulusal Parkı’nın sınırında bulunan Big Game Safari Kampına ulaşmış olacağız. Konforlu ve donanımlı çadırlarımıza yerleştikten sonra ilk işimiz ormanın içinde bulunan kamp alanımızda gün batımını izlemek. Akşam yemeğimiz ise kamp ateşinin başında barbekü ve açık büfe yemekler olacak. Bu gece doyasıya yemenizi öneriyoruz çünkü yarın safaride göreceklerinizden yemek yemeyi unutacaksınız 🙂

7. Gün Tur Programı

Sri Lanka Turu sırasında vahşi doğa beklemez, güne erkenden başlıyoruz. Kamp alanımızda bizi Udawalawe Ulusal Parkı’nda bulunan safari alanına götürecek jipler bekliyor. Gözlerinizi dört açın çünkü fillerden tavus kuşlarına birçok türü görebilirsiniz. Film karelerinden fırlamış doğa harikası ve yaban hayvanları ile zaman mekan algınızı kaybedeceğinize eminiz. Bu keyifli deneyimin sonrasında kamp alanımıza geri dönüp kahvaltı yapmamız gerekecek, Sri Lanka’nın güney okyanus kıyıları bizleri bekler.

Weligama’ya doğru yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğumuz var. Sri Lanka’nın deyim yerindeyse bir hindistan cevizi cenneti olduğunu söylemiştik. Yol üzerinde palmiye ağaçlarıyla meşhur küçük bir kasaba olan Mirissa’da molamız olacak. Coconut Tepesinde bolca fotoğraf çektirdikten sonra, öğle yemeğimizi yiyip rotamıza doğru devam edeceğiz. Akşam üzeri güney sahil şeridine kıyı boyunca uzanan Weligama’ya ulaşıyoruz. Yemek yedikten sonra, plajın içerisinde bulunan otelimize dönebilir ya da şehri keşfe çıkabilirsiniz.

8. Gün Tur Programı

Sri Lanka Turları’nda bugün Weligama’da dalga sesleri eşliğinde uyanacağız. Uzun süren bir kahvaltıya da hayır diyemeyiz tabii. Sri Lanka gezisi boyunca epey yol yapıyoruz, güney sahilinde güneşin ve kumsalın keyfini çıkaracağımız bir güne hazır olun. Ancak tüm gün yatmak da bize göre değil. Bu yüzden programımıza çok özel bir deneyim ekledik, güney sahilinin en güzel noktasında sörf yapıyoruz! Eğer daha önce sörf yapmadıysanız hava koşullarının uygun olması durumunda bir uzman eşliğinde kısa bir sörf eğitimi alacağız ve bu adrenalin dolu spora giriş yapacağız. Kim bilir belki de bu deneyim sonrası bu spora gönül verirsiniz.

Sörf dersimizden sonra gerilen kaslarımızı rahatlatmak için bir masaj randevumuz var. Asya ülkelerinden birine gelip masaj yaptırmadan dönmek olmazdı elbette. Sri Lanka yemekleri ile doyacağımız öğle yemeğinin ardından, küçük bir sahil kasabası olan Weligama’yı gezmek için bolca vaktimiz olacak. Hint okyanusu kıyısında dinlenmeye ayırdığımız bu günü otelimizde keyifli bir uykuyla bitiriyoruz.

9. Gün Tur Programı

Sri Lanka Turu  son günümüzde kahvaltımızın ardından eski bir Hollanda kolonisi olan Galle kale şehrine hareket edeceğiz. Yol üzerinde ise çok ikonik bir manzara var, sırıkların üzerinde avlanan balıkçılar. Buradaki balıkçılar denizin içindeki bir sırık üzerinde oturup, oltalarını aşağıya yukarıya sallayarak küçük balıkları avlıyorlar. Bu sıra dışı avlanma şekli sadece Sri Lanka Turları’nda görülüyor. Balıkçıları izleyip fotoğraflarımızı çektikten sonra Galle bizi bekler.

Galle kahve kokan şirin kafeleri, kolonyal sahil kasabası mimarisi ve sanat dolu mekanları ile hepimizin favori şehri. Burası 16. yüzyılda Portekizliler tarafından kurulmuş sonrasında Hollandalılar tarafından kaleleştirilmiş, bu yüzden Avrupa mimarisine sahip. Bir ucundan diğer ucuna yürümek yaklaşık 10 dakika sürüyor yani küçük bir bölge ancak her sokağında ayrı bir konseptte mekanla karşılaşabileceğiniz bir yer. Bu yüzden burada kaybolmak, sokakları keşfetmek serbest. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz çok güzel mekanlar bulunuyor. İsteyenler şehirde alışveriş yapabilir isteyenler şirin kafelerinde egzotik lezzetler tadabilir.

Eğer gruptan kimse gerçek anlamda kaybolmadıysa Sri Lanka Turu için son günümüze yaraşır biçimde güzel bir restoranda yemek için tekrar bir araya geleceğiz. Yemek sonrasında da havaalanına gitmek için Galle’den ayrılıp başkent Kolombo’ya doğru hareket edeceğiz.

Eve dönme vakti geldi bile. Sri Lanka Turu maceramızı güzel deneyimler ve anılarımız ile sonlandırıyoruz. Gece bizi direkt olarak İstanbul’a götürecek Türk Hava Yolları uçağında yerlerimizi alacağız. Yolumuz uzun, büyüleyici doğası ve birbirinden faklı deneyimleriyle Sri Lanka anılarını sindirmek için epey vaktimiz olacak.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Alkollü içecekler
Tüm Transferler Bagaj taşıma ücretleri
Programdaki sunulan tüm aktivite ve deneyimler Çamaşır hizmetleri
Belirtilen otellerde ya da muadillerinde 2 kişilik odalarda tüm konaklamalar ve kahvaltılar Ekstra bagaj ücreti
Tüm Sabah Kahvaltıları Kişisel harcamalar
Özenle seçilmiş noktalarda tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
Seyahat Sağlık Sigortası
Şehir Merkezi – İstanbul Havalimanı ulaşımı
Seyahate özel hatıra olarak hazırlanmış Tshirtler
Türk Hava Yolları ile İstanbul-Kolombo, Kolombo-İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
Tüm giriş ücretleri
Yemeklerde alınan 1 adet alkolsüz içecek
Vize ücretleri