KİŞİYE ÖZEL GÖKÇEADA GÜN BATIMI TURU

Aydıncık Plajı, Tuz Gölü, Dereköy, Tepeköy, Zeytinli Köy

Küçükkuyu kalkışlı Kişiye Özel Gökçeada Gün Batımı Turu ile birlikte Güneşin en son battığı yeri, Gökçeaada’yı baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

GÖÇKEADA TUR PROGRAMI

1. Gün Programı : Gökçeada, Aydınlık Plajı, Tuz Gölü

Sabah 05:30’da Küçükkuyu‘dan hareketle Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’ya yolculuğumuz başlıyor. Gökçeada’ya ulaşım için 2 kez feribot yolculuğu yapılmaktadır. İlk olarak Çanakkale‘den – Eceabat feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Amacımız; saat 09:00’da Kapatepe limanından kalkan ikinci feribotumuz ile birlikte Gökçeada’ya ulaşmaktır.

Gökçeada, ülkemizde güneşin en son battığı yer olarak bilinir ve Türkiye’nin en batı noktasında yer alır. Ayrıca Ege denizin kuzeyinde, Saros körfezinin giriş kısmında yer alan Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adası konumundadır.

Rüzgarın oluşturduğu volkanik yapısı, yine aynı rüzgarlarla yetişen üzün bağları, denizi, kumsalları, kendine özgü sakinliği ve tarih kokan köyleriyle Gökçeada Turumuzun ilk gününde konaklama yapacağımız işletmemize giriş yapıyoruz. Otelimizde almış olduğumuz öğle yemeğimizin ardından ilk durağımız olan Aydıncık Plajına ulaşıyoruz. Burada Gökçeada‘nın serin sularında denize girilebileceği gibi Aydıncık Plajının hemen yanında bulunan Tuz gölünün şifalı olarak bilinen çamuruyla, çamur banyosu da yapılabilir. İlk günün vermiş olduğu yorgunluk sonrası misafirlerimizle birlikte Akşam yemeğimizi alacağımız restauranta doğru ilk önce otele uğrayacak şekilde yol alıyoruz. Enfes bir Akşam yemeği sonrası uygun görülen bir zaman diliminde otelimize giriş yapıyoruz.

2. Gün Programı : Dereköy, Tepeköy, Zeytinli Köyü

Mutlu bir Gökçeada sabahına otelimizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Otelde yapmış olduğumuz kahvaltı sonunda, otelimizden tüm eşyalarımızı yanımıza aldığıma emin olarak ayrılıyoruz. İkinci gündeki ilk durağımız Türkiye’nin en büyük köyü unvanını elinde tutan ancak çok büyük bir kısmı terk edilmiş durumda olan ve parlak zamanlarında 2000 hanesi olan Dereköy‘ü ziyaret ediyoruz.  Dereköy’de merkezinde bulunan Çamaşırhane ve Kiliseyi ziyaret edip, turumuza devam ediyoruz.

Bir sonraki durağımız yine koruma altında bulunan bir başka Rum Köyü olan Tepeköy. Tepeköy’ü gezmeye meşhur olan Barba Yorgo şaraplarından başlıyoruz. Yol boyunca enfes bir manzara deneyimi sunan Semadirek Adasına karşı Gökçeada Turumuzu ölümsüzleştirecek olan fotoğrafımızı çektirip, bir sonraki durağımız olan Madam’ın meşhur dibek kahvesi ve sakızlı muhallebisini tatmak için Zeytinliköy‘e varıyoruz. Zeytinköy’de klasik bir gezi yaptıktan sonra öğle yemeği ve serbest zaman aktiviteleri için ada merkezine geliyoruz.

Güzel bir Gökçeada Turunu tamamlayıp, belirtilen saate kadar serbest zaman verip,  feribot iskelesinde buluşma saatinde toplanıp, yaklaşık 1.5 saat sürecek olarak deniz yolculuğumuz sonrası önce Kabatepe limanı daha sonra da Çanakkale‘ye ulaşıyoruz.

Buradan da Küçükkuyu’ya olan yolculuğumuz tahmini 1.5 saat kadar zaman almakta, akşam saatlerine doğru Gökçeada’nın yüzümüzde bıraktığı hoş tebessümle evlerimize ulaşıyoruz. Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

 

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Öğle Yemekleri ve İlk Gün Kahvaltısı
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
1 Gece Otelde Konaklama + Sabah Kahvaltısı Yemekteki İçecekler
Feribot Geçiş Ücretleri Kişisel Harcamalar
Seyahat Sigortası
İlyada Tur Kalitesi

 

KAZDAĞLARI JEEP SAFARİ TURU

Kazdağı Milli Parkı, Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi, Türk ve Rum Sokakları, Rüzgar Gülleri, Şarap Fabrikaları

Küçükkuyu kalkışlı Kişiye Özel Kazdağları Jeep Safari Turu ile birlikte Kazdağlarını İlyada Tur kalitesiyle baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir.

KAZDAĞLARI JEEP SAFARİ TUR PROGRAMI

Sabah 09.00’de İlyada Tur Küçükkuyu ofisimizde buluşuyoruz. Ege ile Marmara’yı; Çanakkale ile Balıkesir’i birbirinden ayıran, antik çağlarda “İda Dağı” olarak anılan bölgemizin en yüksek noktası Kazdağlarına doğru yola çıkıyoruz.

İlk uğrayacağımız nokta Kazdağı Milli Parkı içinde yer alan Hasanboğuldu Şelalesi. Bölgenin efsanelerinden Hasan ve Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini rehberimizden dinleyip buradan da Sütüven Şelalesine geçiyoruz. Sütüven Şelalesinde dileyen misafirlerimiz için yüzme molası veriyoruz. Daha sonra  800 yıllık anıt çınara ev sahipliği yapan Kızılkeçili köyüne ulaşıyoruz. Yıllara meydan okuyan Anıt Çınarı altında hatıra fotoğrafı çekip turumuza devam ediyoruz. Turumuza doğa ile kültürün buluştuğu ve bölgede yaşayan insanları ve Kazdağları efsanelerini yansıtan eserleri. Sarıkız ve Kazdağları Etnoğrafya müzesinde görüyoruz.

Ardından eski bir Rum köyü olan Adatepe’ye geçiyoruz. 1. derece Sit alanı olan köy içerisinde taş evler arasında yürürken Adatepeli güzeller güzeli Refika’nın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Adatepe köyü gezimizi köy meydanında bulunan asırlık çınar ağacı altında günün yorgunluğunu çay ve kahve keyfi ile süsleyip. Ardından Yunan mitolojisinin efsanelerinden olan  Zeus‘u ve Troya savaşını yönettiği dile getirilen Zeus Altarına yaklaşık 900m. yürüyüş yapıyoruz. Burada bizi muhteşem Körfez manzarası karşılıyor. Kuş bakışı Edremit Körfezini izleyip hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra 4×4 jeeplerimize binerek gezimizin son noktası olan ve Küçükkuyu merkezde bulunan Adatepe Zeytinyağı Müzesine doğru yola çıkıyoruz. Bu müzede zeytin ve zeytinyağının geçmişten günümüze nasıl yapıldığını öğrenip, arzu eden misafirlerimiz için alışveriş kısmını ziyaret ediyoruz.

Kazdağlarının temiz havasını içimize çekip; Kazdağlarının yeşilini ve Körfezin mavisini yanımıza alarak gün batımına doğru 19.00’da turumuzu tamamlıyoruz.

 Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler  Ücret Harici Olan Hizmetler
Rehberlik Öğle Yemeği
Jeep Safari Turu
Hasanboğuldu Giriş Ücreti
Sarıkız Müze Giriş Ücreti
Kazdağları Jeep Safari Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.