Gökçeada Gün Batımı Turu
Gökçeada Gün Batımı Turu - İlyada Tur

KİŞİYE ÖZEL GÖKÇEADA GÜN BATIMI TURU

Aydıncık Plajı, Tuz Gölü, Dereköy, Tepeköy, Zeytinli Köy

Küçükkuyu kalkışlı Kişiye Özel Gökçeada Gün Batımı Turu ile birlikte Güneşin en son battığı yeri, Gökçeaada’yı baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

GÖÇKEADA TUR PROGRAMI

1. Gün Programı : Gökçeada, Aydınlık Plajı, Tuz Gölü

Sabah 05:30’da Küçükkuyu‘dan hareketle Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’ya yolculuğumuz başlıyor. Gökçeada’ya ulaşım için 2 kez feribot yolculuğu yapılmaktadır. İlk olarak Çanakkale‘den – Eceabat feribot yolculuğumuza başlıyoruz. Amacımız; saat 09:00’da Kapatepe limanından kalkan ikinci feribotumuz ile birlikte Gökçeada’ya ulaşmaktır.

Gökçeada, ülkemizde güneşin en son battığı yer olarak bilinir ve Türkiye’nin en batı noktasında yer alır. Ayrıca Ege denizin kuzeyinde, Saros körfezinin giriş kısmında yer alan Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adası konumundadır.

Rüzgarın oluşturduğu volkanik yapısı, yine aynı rüzgarlarla yetişen üzün bağları, denizi, kumsalları, kendine özgü sakinliği ve tarih kokan köyleriyle Gökçeada Turumuzun ilk gününde konaklama yapacağımız işletmemize giriş yapıyoruz. Otelimizde almış olduğumuz öğle yemeğimizin ardından ilk durağımız olan Aydıncık Plajına ulaşıyoruz. Burada Gökçeada‘nın serin sularında denize girilebileceği gibi Aydıncık Plajının hemen yanında bulunan Tuz gölünün şifalı olarak bilinen çamuruyla, çamur banyosu da yapılabilir. İlk günün vermiş olduğu yorgunluk sonrası misafirlerimizle birlikte Akşam yemeğimizi alacağımız restauranta doğru ilk önce otele uğrayacak şekilde yol alıyoruz. Enfes bir Akşam yemeği sonrası uygun görülen bir zaman diliminde otelimize giriş yapıyoruz.

2. Gün Programı : Dereköy, Tepeköy, Zeytinli Köyü

Mutlu bir Gökçeada sabahına otelimizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Otelde yapmış olduğumuz kahvaltı sonunda, otelimizden tüm eşyalarımızı yanımıza aldığıma emin olarak ayrılıyoruz. İkinci gündeki ilk durağımız Türkiye’nin en büyük köyü unvanını elinde tutan ancak çok büyük bir kısmı terk edilmiş durumda olan ve parlak zamanlarında 2000 hanesi olan Dereköy‘ü ziyaret ediyoruz.  Dereköy’de merkezinde bulunan Çamaşırhane ve Kiliseyi ziyaret edip, turumuza devam ediyoruz.

Bir sonraki durağımız yine koruma altında bulunan bir başka Rum Köyü olan Tepeköy. Tepeköy’ü gezmeye meşhur olan Barba Yorgo şaraplarından başlıyoruz. Yol boyunca enfes bir manzara deneyimi sunan Semadirek Adasına karşı Gökçeada Turumuzu ölümsüzleştirecek olan fotoğrafımızı çektirip, bir sonraki durağımız olan Madam’ın meşhur dibek kahvesi ve sakızlı muhallebisini tatmak için Zeytinliköy‘e varıyoruz. Zeytinköy’de klasik bir gezi yaptıktan sonra öğle yemeği ve serbest zaman aktiviteleri için ada merkezine geliyoruz.

Güzel bir Gökçeada Turunu tamamlayıp, belirtilen saate kadar serbest zaman verip,  feribot iskelesinde buluşma saatinde toplanıp, yaklaşık 1.5 saat sürecek olarak deniz yolculuğumuz sonrası önce Kabatepe limanı daha sonra da Çanakkale‘ye ulaşıyoruz.

Buradan da Küçükkuyu’ya olan yolculuğumuz tahmini 1.5 saat kadar zaman almakta, akşam saatlerine doğru Gökçeada’nın yüzümüzde bıraktığı hoş tebessümle evlerimize ulaşıyoruz. Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

 

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Öğle Yemekleri ve İlk Gün Kahvaltısı
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
1 Gece Otelde Konaklama + Sabah Kahvaltısı Yemekteki İçecekler
Feribot Geçiş Ücretleri Kişisel Harcamalar
Seyahat Sigortası
İlyada Tur Kalitesi

 

About Author

client-photo-1
ilyadamain

Comments

Bir cevap yazın