Gap Turu

Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Kahramanmaraş, Kayseri

Küçükkuyu kalkışlı Gap Turu Küçükten büyüğe her gezginin, içinde keşfetme tutkusu bulunan insanın hayalidir GAP Turları ile Güneydoğu Anadolu seyahatine çıkıp, bölgeyi keşfetmeye hazır olun. GAP Turları size bambaşka dünyaların ve hayatların ve kültürlerin kapısını aralayan özel bir gezidir. Bölgenin mimari yapısı, gelenekleri, kendine özgü havası ve kültürü adeta bambaşka bir hikayede hissettirir katılımcıları. İşte bu sebeple her zaman unutulmazlar arasında yer alır.

Güneydoğu Anadolu deyince akla Fırat ve Dicle nehri gelmektedir. Bu nehirlerin birleştiği yer olan Mezopotamya bereketli toprakları nedeniyle tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sırf bu sebeple medeniyet tarihi ve kültürel zenginlik açısından son derece büyük bir bölgeyi gezdiğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Arkanıza yaslanın hazırsanız, İlyada Tur ile benzersiz bir GAP Turuna çıkıyoruz.

Gap Turu Programı

1. Gün Tur Programı

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizle saat 14:00’de Gap Turu için hareket ediyoruz. Gece boyu sürecek olan yolculuğunuz boyunca aracımızda İlyada Tur Araç içi ikram setine ait sıcak ve soğuk ikram servisimizden faydalanabilirsiniz. İlyada Tur Karadeniz Turunun ilk durağı olan Antakya’ya yolculuk. ANTAKYA Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Uzun Çarşı, Habibi Neccar Camii, Antakya Mozaik Müzesi, Asi Nehri. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

2. Gün Tur Programı

Gap Turu 2. gününde GAZİANTEP Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Gaziantep’e hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvecisi, Zincirli Bedesten, İmam Çağdaş, Gümrük Han. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

3. Gün Tur Programı

HALFETİ – ŞANLIURFA Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Halfeti’ye hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Halfeti, Birecik Barajı, Balıklı Göl, Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Mağarası, Hali-ür Rahman Camii. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama otelde. Ekstra Tur 1: Halfeti Tekne Turu: 40 ₺ Ekstra Tur 2: Yemekli Şanlıurfa Sıra Gecesi: 100 ₺

4. Gün Tur Programı

GÖBEKLİTEPE – MARDİN – MİDYAT Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Göbekli Tepe’ye hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Göbekli Tepe, Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Zincireye Medresesi, Tarihi Mardin Evleri ve Sokakları. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

5. Gün Tur Programı

HASANKEYF – KÂHTA – NEMRUT DAĞI- ADIYAMAN Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Kahta’ya hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Midyat Konuk Evi, Süryani Şarabı Tadımı, Telkâri Alışverişi, Hasankeyf, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde. Ekstra Tur: Nemrut Dağı Gün Batımı Turu: 80 ₺

6. Gün Tur Programı

ADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Kahramanmaraş’a hareket. Varışa müteakip profesyonel turist rehberi eşliğinde görülecek yerler arasında; Tarihi Yaşar Usta Dondurmacısı, Sütçü İmam Anıtı. Bölgelerde verilecek serbest zamanlar sonrası rehberin belirteceği saatte buluşma ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

7. Gün Tur Programı

KAYSERİ – ÇANAKKALE Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Çanakkale ve Küçükkuyu’ya hareket. Varışa müteakip tur hizmetimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz

Küçükkuyu kalkışlı Gap Turu ile birlikte Güney Doğu Anadolu’yu baştan sona keşfedebilir.  Gap Turu Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuzda; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Gap Turu Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
Tüm Transferler Öğle Yemekleri
Araç içi İkram Servisi Halfeti Tekne Turu: 40 ₺
6 Gece Otel Konaklaması Yemekli Şanlıurfa Sıra Gecesi: 100 ₺
6 Sabah Kahvaltısı Nemrut Dağı Gün Batımı Turu: 50 ₺
5 Akşam Yemeği
Seyahat Sağlık Sigortası
İlyada Tur Kalitesi

 

About Author

client-photo-1
ilyadamain

Comments

Bir cevap yazın