Salda Pamukkale Turu
Salda Pamukkale Turu - İlyada Tur

SALDA PAMUKKALE TURU

Salda Gölü – Pamukkale – Sagalassos Antik Kenti – Hierapolis – Eğirdir Gölü

Küçükkuyu kalkışlı Salda Pamukkale Turu ile birlikte Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü’nü ve Pamukkale’yi baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

SALDA PAMUKKALE TUR PROGRAMI

1. Gün Programı : Salda Gölü – Sagalassos – Burdur – Eğirdir Gölü

Çanakkale’den saat 23:00’da hareket eden otobüsümüz, Küçükkuyu‘dan misafirlerimizi saat 00:30’da alıp, Kaz Dağları ve Edremit Körfezi’nden geçerek gezimizin ilk durağı olan Salda Gölü’ne doğru seyredeceğiz. Yol üzerinde kahvaltı molası vereceğiz.

Hemen ardından Salda Gölü’nün Maldivler’e benzeyen beyaz kumları ve eşsiz manzarasıyla turumuza başlayacağız. Dileyen misafirlerimiz civarda yaşayan köylülerin yaptığı gözlemelerin tadına bakabilirler.

Sıradaki durağımız Roma döneminden günümüze kalan antik kentlerin belki de en iyi korunmuş örneklerinden olan Sagalassos antik kentini ziyaret edeceğiz. 9000 kişilik tiyatro, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi göreceğimiz yapılar arasında yer almakta.

Sagalassos ziyaretimiz sonrası öğle yemeği molası için Burdur şehir merkezine geçeceğiz. Yemekten sonra
göller yöresinden çıkarılan tarihi eserlerin sergilendiği Burdur arkeoloji müzesini ziyaret edeceğiz.
Günün son durağı kıyı uzunluğu 150 Km’yi bulan Eğirdir Gölü olacak. Burada vereceğimiz serbest zamanda faytona binebilir, göl kenarına kurulmuş kafelerde göl manzarasında çay içebilir, göl manzarasıyla eşsiz
fotoğraflar çekerek unutulmaz bir deneyim yaşabilirsiniz.

Serbest zaman sonrası göl manzaralı restoranımızda akşam yemeği servisi alacağız. Ardından günü Denizli’deki otelimizde noktalayacağız.

2. Gün Programı : Denizli – Pamukkale – Hierapolis – Buldan

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Pamukkale Travertenleri ile güne başlayacağız. Hemen ardından
antik çağların inanç ve sağlık merkezi olan Hierapolis antik kenti ziyaretimizde göreceğimiz yapılar arasında Hamam-Bazilika, Latrina, Tiyatro, Plutonıum, Apollon Tapınağı, Su Kanalları ve Nymphaeumlar, Kiliseler(Aziz Phılıp Martyriumu, Aziz Phılıp Kilisesi..) ve Büyük Hamam Kompleksi bulunmaktadır.

Öğle yemeği molası için “yiyebildiğin kadar ye” konsepti bulunan restoranımıza geçeceğiz. Burada özgürce yemeğimizi yedikten hemen sonra bir sonraki durağımız olan ve Türkiye’de Tekstilin daha sonra da leblebinin kalbi olarak bilinen Buldan’da alışveriş için serbest zaman vereceğiz.

Dönüş yolunda Akhisar’da bulunan ve meşhur köfteci olan Köfteci Ramiz’de akşam yemeği için mola vereceğiz. Akşam yemeğinin ardından Edremit Körfezi ve Küçükkuyu daha sonra Kaz Dağları’nı geçerek Çanakkale’de birlikteliğimizi sonlandıracağız.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Öğle Yemekleri ve İlk Gün Kahvaltısı
Gidiş Dönüş Ulaşım Hizmeti Akşam Yemekleri
1 Gece 3 Yıldızlı Otelde Konaklama + Sabah Kahvaltısı Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Araç İçi İkramlar Kişisel Harcamalar
Seyahat Sigortası
İlyada Tur Kalitesi

About Author

client-photo-1
ilyadamain

Comments

Bir cevap yazın