İğneada & Dupnisa Mağarası & Longoz Ormanları TURU

Dupnisa Mağarası – Limanköy – İğneada – Sarpdere – Beğendik Köyü – Longoz Ormanları

Küçükkuyu kalkışlı İğneada, Dupnisa Mağarası, Longoz Ormanları Turu ile birlikte Türkiye’nin oksijen deposu olarak olarak anılan İğneada Longoz Ormanlarını ve Dupnisa Mağarasını baştan sona keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu turumuz sadece size, ailenize ve sevdiklerinize özel olarak yapılmaktadır. Bu turumuzda, sizden başka hiç kimse olmamaktadır. Ayrıca tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

İğneada & Dupnisa Mağarası & Longoz Ormanları

TUR PROGRAMI

Küçükkuyu‘dan misafirlerimizlei saat 24:30’de hareket edip, ilk seyahat noktamız olan Dupnisa (İblisima) Mağarası‘na ulaşıyoruz. Dupnisa Mağarası, Demirköy ilçesine bağlı olan Sarpdere Köyü civarında bulunuyor. İkinci Jeolojik döneme ait olan Dupnisa mağarası ve içinden nehir geçen, 3 km’den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikte.

Dupnisa Mağarası gezimizin ardından, Trakya’nın doğa ile iç içe olan önemli sahil kasabası İğneada‘ya ulaşıyoruz . İğneada Kalesi içinde bulunan ve yaşamını; odunculuk ve balıkçılıkla geçinen Rumların yaşadığı evleri gördükten sonra İğneada limanına gidiyoruz. Limanın fotoğraf çekilmeye elverişli manzarasından ve eşsiz temiz havasından yararlanıyoruz.

Son olarak bölgedeki Bulgaristan sınırına en yakın köy olan Beğendik Köyüne ulaşıyoruz ve buradan sınırın öbür tarafında olan Rezova köyünü uzaktan görüp Çanakkale üzerinden Küçükkuyu’ya ulaşıp, birlikteliğimizi sonlandıracağız.

Başka bir İlyada Tur organizasyonunda buluşmak üzere, bizleri tercih eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Dubnisa Mağarası Giriş Ücreti (Tam 10 TL, Öğrenci 5 TL)
Gidiş Dönüş Ulaşım Hizmeti Öğle Yemeği Rota Restourant’ta (Mevsim Balığı 1 Adet İçecek 50 TL)
Araç İçerisinde Kaşarlı Soğuk Sandviç ve Meyve Suyu İkramı Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekle
Araç İçi İkram Seti Kişisel Harcamalar
İlyada Tur Kalitesi

İğneada Longoz Ormanları VİDEOSU