Zirve-Jeep Safari Turu

Küçükkuyu Kalkışlı

Günübirlik

150.00 kişi başı fiyatlar

Sabah 09.00’da ofisimizin önünde buluşup, Küçükkuyu’dan yolculuğumuza başlıyoruz.Akçay’a vardıktan sonra Land Rover Jeeplerimize binerek Ege bölgesi ile Marmara bölgesini birbirinden ayıran antik çağlarda “İda Dağı” olarak anılan Kaz Dağı, Biga yarımadasının en yüksek kütlesine doğru yola çıkıyoruz.

Kazdağı Milli Parkına girmeden tanıtım noktasında Kazdağları ve güzergahımız hakkında bilgiler alıyor,Milli Park girişine ilerliyoruz. Yaklaşık 25km’lik bir orman yolunda yukarı tırmandıkça doğal klima etkisini hissediyor ve ağaçların rüzgar nedeniyle belli yönde kümelenmiş dallarında da doğal değişimi bizzat görüyoruz. İlk durağımız Yayla Çeşme’ye vardığımızda efsanelere “Bin Pınar İda” olarak geçen Kazdağları’nın berrak ve tatlı sularından içiyor, rehberimizden filmlere konu olan efsanelerden Hasan ile Emine’ nin hüzünlü aşk hikayesini dinliyoruz. Kısa bir yürüyüş ardından jeeplerimize tekrar binerek eşsiz bir manzarayı ayaklarımızın altına seren Kapı mevkii ardından orman yangın gözetleme kulesine doğru devam ediyoruz.Sarp kayalıkların üstüne kurulu, kuş bakışı dağa hakim olan bu noktada adeta bulutlar ülkesindesiniz… Zirveye adım adım yaklaşırken Kazdağları hakkında ki doğal, coğrafi ve tarihi bilgimiz ve dahası tatlı bir rüzgarın yüzümüzü okşayışı,oksijenin tüm vücudumuzu sarışıyla mutluluğumuz,huzurumuz katlanarak artıyor.

Bölgedeki birçok yere, şenliğe, festivale ve turumuza adını veren Sarıkız Efsanesinin geçtiğine inanılan noktaya Sarıkız Zirveye ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüşle çıktığımız Sarıkızın sembolik mezarının (türbesi) bulunduğu alanda Sarıkız efsanesini dinliyoruz. Edremit Körfezi’nin güzelliği altında dileklerimizi tuttuktan sonra Tozlu Yayla’ya öğle yemeği için geçiyoruz. Rüzgarın dokunuşuyla şıkırdayan yapraklar, ona eşlik eden kuşların huzur dolu doğa sesi içinde yemek sonrası isteyen misafirlerimizle Kazdağı köknarını görmek için kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz.

Yürüyüş sonrası doğaya dokunup kendimizi dinlediğimiz turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Dönüş yolunda Zeytinli Beldesi’nde çaylarımızı içiyor, ardından bir başka İlyada Tur programında buluşmak dileğiyle turumuzu tamamlıyoruz…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Milli Park Giriş Ücretleri
  • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmetleri

    Ücret Harici Hizmetler

  • Öğle yemeği (Yemekli seçeneği tercih edebilirsiniz, fiyat bilgisini inceleyiniz. Öğle yemeği piknik şeklinde gerçekleşmektedir. Köy ekmeği, peynir, zeytin, salça, meyve, alkolsüz içecek olacak şekilde doğada verilmektedir. Yanınızda yiyecek getirmek serbesttir.Kazdağları Milli Parkı içinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır.)
Tur Dönemi0-6 Yaş ArasıTur Fiyatı
Ücretsiz150.00

Yetişkin Fiyatı : 150.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 130.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın. Sizi arayıp bilgilendirelim.

Benzer Tur Paketleri

×

Merhaba

İlyada Tur'a hoşgeldin. Bize Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir, anında cevap alabilirsin.

×