Şelaleler-Jeep Safari Turu

Küçükkuyu Kalkışlı

Günübirlik

100.00 kişi başı fiyatlar
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Adatepe
 • Adatepe Zeytinyağı Müzesi
 • Hasanboğuldu
 • Sütüven Şelalesi

Sabah 09.00’da ofisimizin önünde  buluşup, Küçükkuyu’dan yolculuğumuza başlıyoruz, Akçaya vardıktan sonra Land Rover Jeeplerimize binerek Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, antik çağlarda “İda Dağı” olarak anılan Kaz Dağı, Biga yarımadasının en yüksek kütlesine doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız Kazdağı Milli Parkı içinde yer alan Hasanboğuldu… Filmlere konu olan efsanlerden Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini rehberimizden dinliyor, Sütüven Şelalesi’ne geçiyoruz. Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesini gezdikten sonra öğle yemeği için doğa içerinde su kenarında bir mola veriyoruz. Turumuza doğa ile kültürün buluştuğu Sarıkız ve Kazdağları Etnoğrafya Galerisi ile devam ediyoruz.

Bölge halkının yaşamını ve Kazdağları efsanelerini yansıtan eserleri müzede görüyoruz. Ardından eski bir Rum köyü olan Adatepe’ye geçiyoruz. Sit alanı olan köy içerisinde taş evler arasında yürürken Adatepeli güzeller güzeli Refika’nın hikayesini dinliyoruz. Köy gezimizi tamamlayıp köy meydanında Asırlık Çınar Ağacı altında oturup günün yorgunluğunu çay ve kahve ile atıyoruz. Ardından efsanelerde Zeusun savaşlarını yönettiği dile getirilen Zeus Altarı’na yürüyüş yapıyoruz. Burada bizi muhteşem Körfez manzarası karşılıyor. Kuş bakışı Edremit Körfezini izleyip jeeplerimize binerek gezimizin son noktası Zeytinyağı müzesine doğru yola çıkıyoruz. Bu müzede zeytinyağının geçmişten günümüze nasıl yapıldığını öğrenip, arzu eden misafirlerimiz için alışveriş kısmını ziyaret ediyoruz.

Kazdağlarının oksijenini bol bol içimize çekip dağın yeşil denizini bir yanımıza Körfezin mavi derinliğini diğer yanımıza alarak gün batımına doğru 19.00’da turumuzu tamamlıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmetleri

  Ücret Harici Hizmetler

 • Öğle yemeği (Yemekli seçeneği tercih edebilirsiniz, fiyat bilgisini inceleyiniz. Öğle yemeği piknik şeklinde gerçekleşmektedir. Köy ekmeği, peynir, zeytin, salça, meyve, alkolsüz içecek olacak şekilde doğada verilmektedir. Yanınızda yiyecek getirmek serbesttir.Kazdağları Milli Parkı içinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır.)
Tur Dönemi0-6 Yaş ArasıTur Fiyatı
4 Ocak 2019 - 11 Şubat 2019 489.00 2169.00

Yetişkin Fiyatı : 100.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 90.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın. Sizi arayıp bilgilendirelim.

Benzer Tur Paketleri

×

Merhaba

İlyada Tur'a hoşgeldin. Bize Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir, anında cevap alabilirsin.

×