AYVALIK CUNDA ADASI TURU

Mutluköy, Cunda Adası, Sarımsaklı Plajı, Taksiyarhis Kilisesi, Şeytan Sofrası

Küçükkuyu kalkışlı Kişiye Özel Çanakkale Şehitlik Turu ile birlikte Ayvalık Cunda Adasını baştan sona Araçlı ve Rehberli olarak keşfedebilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebilirsiniz. Tur başlangıcı öncesi; tur aracımız dezenfekte edilmektedir. Araç şoförü ve Rehber gibi görevli personeller tur boyunca maske takmaktadır. Araç içinde el dezenfektanı bulunmakta ve tura katılmadan önce ateşiniz ölçülmektedir. Küçükkuyu İlyada Tur sizin ve sevdiklerinizin sağlığını önemsemektedir.

AYVALIK CUNDA ADASI TURU PROGRAMI

Küçükkuyu’dan sabah 08:30’da hareketle Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonunda ilk durağımız Mutluköy’de organik ürünlerle hazırlanan ve yaklaşık 25 çeşit ürünün sunulduğu köy kahvaltısı. Burada ufak bir çiftlikte kahvaltımızı aldıktan sonra, turumuzun ikinci noktası olan; Işık Tanrısı Apollon ile Ay Tanrıçası Selen’in aşkına tanıklık ettiği söylenen ve altın sarısı kumlara sahip olan Sarımsaklı Plajı ile devam ediyoruz.

Sarımsaklı plajında misafirlerimize, yüzme molası için serbest zaman verip, güneş yakıcılığını hissettirmeden, sarımsaklı plajından ayrılıp yolumuza devam ediyoruz.

Rotamızda, sarp kayaların üzerinde, deniz, koylar ve çam ağaçlarıyla süslü Şeytan Sofrası manzarasını seyredip, fotoğrafladıktan sonra Ege’nin en şirin noktalarından biri olan Cunda Adası’na doğru yola çıkıyoruz.

Cunda adasında rehberimizle birlikte Cunda adasının tarihi sokaklarını, birbirinden ilginç oyma motifleriyle süslenmiş balkon demirlerini ve rengarenk Cunda Evleri arasında dolaşıyoruz. Hemen ardından Rahmi Koç Vakfı tarafından dönemin ilginç oyuncakları ve eşyalarının sergilendiği müzeye eski  adıyla Taksiyarhis Kilisine gidiyoruz. Müze ziyaretimizi bitirdikten sonra taş ustalığı görülmeye değer olan Taş Kahve’de sakızlı kahvelerimizi yudumlayıp, hemen yanındaki Saki ustanın lokma tatlılarından alıp turumuzu bitiriyoruz.

Ayvalık Cunda Turu için İlyada Tur‘u tercih eden misafirlerimize teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar Hizmetler Ücret Harici Olan Hizmetler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Kişisel Harcamalar
Sadece Size Özel Minibüslerle Ulaşım Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Mutluköy’de Enfes Kahvaltı Kahvaltı’da alınan ekstralar
Çanakkale Şehitlik Turu
İlyada Tur; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, TÜRSAB A Grubu 8935 lisans numaralı seyahat acentesidir.
Ayvalık Cunda Adası Turu

Tur Yorumları

5.00 based on 1 review
blank
21 Ağustos 2015

Quisque erat nibh hymenaeos tincidunt metus vehicula litora tempus scelerisque nisl lectus sociosqu orci netus sed. Dolor venenatis ad molestie. Sit torquent rhoncus. Lacus. Litora aenean convallis platea accumsan a.

Tur hakkında yorum yapın

Değerlendirme