Kapıda Vize

Güney Ada Turu

Küçükkuyu Kalkışlı

Her Cumartesi

55.00 kişi başı fiyatlar
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Agiassos
 • Mythiline

MYTILENE’DE ALIŞVERİŞ TURU ve AGIASSOS GEZİSİ

Namık Kemal’in yaşadığı ve mutasarrıf olarak görev yaptığı Midilli Adası’nın en büyük şehri Mytilene’yi keşfetmek, çarşısını gezmek ve adanın en güzel dağ köylerinden biri olan Agiassos’u görmek için iyi bir fırsat…

Petra Limanı’na varış ve pasaport kontrolünden sonra 11:00 civarında Midilli Adası’nın en büyük şehri ve başkenti Mytilene için yola çıkıyoruz. Adanın en büyük iç denizine sahip Kalloni Körfezi üzerinden bir saatlik bir yolculuk sonunda Neoklasik konakların süslediği yedi tepe ile çevrili Mytilene’ye varıyoruz.

Rehber eşliğinde Mytilene kentinde yürüyüş turu yapıyoruz; Ermou caddesi boyunca başkentin simgesi olan barok kubbeli Agios Therapondas Kilisesi, Yunanistan’da eşine az rastlanan neo-gotik çan kulesine sahip Metropolitik Kilisesi, zamanında adanın en büyük camisi olan Yeni Cami, eski Osmanlı hamamı ve Osmanlı çarşısı (ana çarşı) ziyaret edeceğimiz yerler arasında.

“Mytilene , Midilli(Lesvos) Adası’nın başkenti olup Arkeoloji müzesi, Midilli kalesi, antik tiyatro kalıntıları ve Theophilos müzesi gibi görülmeye değer birçok seçenek vardır. Burası modern ile gelenekselin kaynaştığı bir Ege kentidir.
Eski şehrin geleneksel mimarisi, heybetli neoklasik konaklar ve tarihi anıtlar şehre hastır ve eşsiz bir Ege zarafeti verir. Dükkanların çoğu, şehrin merkezindeki Ermou caddesinde bulunur. Rıhtım caddesinde de aynı şekilde muhteşem neoklasik binalar, birçok mağaza ve eğlence yerleri bulunur.”

Yürüyüş sonrası serbest zamanımız olacak. İsteyenler Mytilene’nin alışveriş caddesi Ermou Caddesi’nde alışveriş yapabilir, rıhtım yolundaki kafelerde mola verebilir veya Mytilene Kalesi’nin hemen yakınında Epano Skala’daki eski limana bakan deniz kenarındaki restoranlarda Midilli mutfağının tadına bakabilirler.

14:30 civarında Barbaros Hayrettin Paşa’nın memleketi olan adanın diğer iç denizi olan Gera Körfezi’nden geçip şirin dağ köyü Agiassos’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Zeytinliklerin arasından yarım saatlik bir yolculuktan sonra Olympus Dağı’nın eteklerine kadar çıkarak ceviz ve kestane ormanları ile çevrili Agiassos’a varıyoruz. Otantik sokaklarını dolaşarak ana meydanına Meryem Ana Kilisesi’ne kadar çıkıyoruz. Kiliseyi ziyaret edebilir veya meydandaki şirin kafelerde meşhur közde kahveden içebilirsiniz.

“Agiassos yoğun bitki örtüsü ve kaynak sularıyla Olimpos Dağı’nın eteklerinde yer alan otantik bir dağ köyüdür. Seramik, çömlekçilik ve ahşap oymacılığındaki eski geçmişi ve geleneği dışında, incil yazarı Lukas tarafından yapılan Meryem Ana ikonası ile de meşhurdur. Bu yüzden Hristiyanlar için önemli bir noktadır. Ayrıca köyde kültürel aktivitelere ve müzik eğitimine çok önem verilir. Kültür merkezi ve geleneksel santurlarının bulunduğu kütüphanesi dünya çapında bilinmektedir.”

16:00’da Agiassos’tan Petra Limanı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Küçükkuyu – Petra Gidiş Dönüş Feribot Bileti Ücreti
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Günlük Tur Programı

Ücret Harici Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Öğle ve Akşam Yemeği Ücretleri
 • Vize Ücreti
 • Yurt dışı Çıkış Harç Pulu

Açıklamalar

 • Satın almış olduğunuz tura feribot bileti dahildir.
 • 0-6 yaş çocuk ücreti 3 €
 • 6-12 yaş çocuk ücreti 27.5 €
 • 12 yaşından büyük çocuklar için yetişkin ücreti alınır
Tur Dönemi0-6 Yaş ArasıTur Fiyatı
2019 Yaz Sezonu 3.00 55.00

Yetişkin Fiyatı : 55.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 3.00


 1. Ebru dedi ki:

  Adanın Güneyini ve başkent Midilli’yi bu turla gezebilirsiniz. Rehberimiz Eva hanım oldukça iyi niyetliydi.

 2. Neşe Ersin dedi ki:

  Midilli Adasında, malesef ki TL geçmiyor. Kredi kartı ya da nakit euro olarak ödeme yapabiliyorsunuz. Öğle yemekleri uygun fiyatta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın. Sizi arayıp bilgilendirelim.

Benzer Tur Paketleri

Kapıda Vize
Sigri

Sigri Turu

Her Cuma
Küçükkuyu Kalkışlı
11:00’de Petra Limanı’nda gümrük işlemlerimizi tamamlamış olarak otobüste yerlerimizi...
55.00 kişi başı fiyatlar
Kapıda Vize
Skala Skamdia

Kuzey Ada Turu

Her Pazar
Küçükkuyu Kalkışlı
Zümrüt Ada olarak bilinen Midilli Adası’nın muhteşem manzaralarına sahip...
55.00 kişi başı fiyatlar
×

Merhaba

İlyada Tur'a hoşgeldin. Bize Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir, anında cevap alabilirsin.

×