Safranbolu

Batı Karadeniz Turu

Küçükkuyu Kalkışlı

3 Gün 3 Gece

579.00 kişi başı fiyatlar
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Abant
 • Amasra
 • Bolu
 • Gölcük
 • Safranbolu
 • Sapanca
 • Yedigöller
 • Yörük Köyü

BATI KARADENİZ TURU

Abant- Safranbolu- Tokatlı Kanyonu- Yörükköyü- Amasra- Sapanca- Gölcük- Bolu

Tur Tarihleri:  28  Kasım- 1 Aralık

YEDİGÖLLER TURA DAHİL

AMASRA TURA DAHİL

ABANT GÖLÜ VE GÖLCÜK FARKI İLE

SAFRANBOLU KONAKLAMALI

3 GÜN 3 GECE BATI KARADENİZ

 

 

Tur Programı

1. Gün:
Akşam 22:00 ‘ da belirtilen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra,

Karadeniz ile Marmara Bölgeleri’ni ayıran Bolu Dağı’nın oksijen dolu havası eşliğinde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, Batı Karadeniz’in incisi, doğa harikası Abant Gölü’ne varıyoruz. Abant Gölü etrafında aracımızla yapacağımız kısa bir gezintiden sonra nilüfer çiçekleri ile bezenmiş gölün eşsiz manzarasını fotoğraflamak ve kısa bir yürüyüş yaparak doğayı daha yakından hissetmek için serbest zaman alıyoruz.

Ardından yöresel ürünlerin satıldığı otantik pazardan dilersek yöresel ürünler alarak tekrar yola koyuluyoruz ve Bolu ilinin 42 kilometre kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyor, muhteşem florasının fotoğraflarını çekiyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak sırasıyla Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl’ü görerek doğanın cömertçe bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Yedigöller Milli Parkı’ndan ayrılarak Safranbolu’ya hareket ediyoruz.

Gerede, Karabük istikametini takip ederek ilk durağımız olan, Safranbolu’ya 6 km mesafede bulunan, 1870 yılına kadar ilçe statüsünde olup, Anadolu’da Yörük aşiretleri için oluşturulmuş 17 yerleşimden birisi olan ve 700 yıldan beri varlığını sürdürmeye devam eden Yörük köyü ’ne ulaşıyoruz. Burada yapacağımız gezi ile hem Yörüklerin tarihini öğrenme hem de geleneklerine ve yaşam tarzlarına yakından tanıklık etme şansını bulacağız. Yörükköy gezimizi tamamladıktan sonra kısa bir yolculuk sonrasında Safranbolu’ya varıyoruz. Safranbolu’ya vardığımızda ilk olarak, Hıdırlık Tepesini ziyaret ediyoruz.

UNESCO Dünya Mirası listesinde 1997’den bu yana yerini koruyan bu kenti, yüksekten görebileceğimiz ve fotoğraflar ile ölümsüzleştireceğimiz en güzel yer olan bu tepedeki molamızın ardından, Modern Safranbolu’nun kalbinde yer alan ve tarihi konaklardan esinlenilerek dekore edilmiş olan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Safranbolu 3*Bağlarsarayı Hotel

2. Gün:
Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve gezimize Tarihi Safranbolu Çarşısı ile devam ediyoruz. Burada ki kısa anlatımlarımızdan sonra mimarisi ve zengin detayları ile 18. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşmayı başarabilmiş Osmanlı evlerinin en güzel ve eşsiz örneklerini keşfetmek üzere daracık, tarih kokan sokaklarda yürüyüşümüze başlıyoruz.Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve caminin bahçesindeki güneş saatini görüp rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Yemeniciler Arastasına gidiyor, korda pişmiş Türk kahvelerimizi içerek günün tatlı yorgunluğuna bir es veriyoruz son olarak tekrar Safranbolu şehir merkezine dönüp tarihi çarşıda lokum, sabun, yemeni, hediyelik eşya gibi alışverişlerimizi tamamlamak üzere serbest zaman alıyoruz  ve ardından Safranbolu’ya birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Tokatlı Kanyonu’nu ziyaret etmek üzere kısa bir yolculuk yapıyoruz. Kanyon üzerinde bulunan ve Türkiye’de ki örnekleri arasında ilk olma özelliğini taşıyan “Cam Teras” üzerine çıkarak bu güzel kanyonun fotoğraflarını çekiyoruz.Ardından rotamızı Karadeniz sahilinin incisi, güzel koyları ve kum plajları ile meşhur Amasra’ya çeviriyoruz.  Kraliçe Amastris’in şehrine önce tepeden panoramik olarak bakıyoruz ve ardından Fatih Sultan Mehmet’in o meşhur “Lala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” sözü ile hayranlığını gizleyemediği bu şirin kenti keşfetmek üzere kalbine iniyoruz. Burada yaya olarak gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kemere Köprüsü, Tarihi Kale Surları, Çekiciler Çarşısı gibi kentin önemli noktalarını ziyaret edeceğiz. Ardından öğle yemeğinde Amasra’nın lezzetli balıklarının tadına bakmak üzere Çeşm-i Cihan balık lokantasına gidiyoruz ve “Biz doyduk.” diyene kadar servis edilecek olan mevsim balıklarının keyfini çıkartıyoruz. Yemekten sonra, rehberimizin belirleyeceği zaman diliminde alışverişlerimizi tamamlayarak Amasra’dan ayrılıyoruz ve konaklamamızı da gerçekleştireceğimiz İzzet Baysal kenti olarak anılan Bolu’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik gezi ile kent meydanını ve meydanda yer alan Köroğlu ile İzzet Baysal heykellerini gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Bolu 4* Karpalas Hotel
3. Gün:
Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Batı Karadeniz’in eşsiz manzaralarından bir diğeri Gölcük ile güne başlıyoruz. Gölcük ziyaretimizin ardından tektonik oluşum göllerinin en güzel örneklerinden birisi olan Sapanca Gölü kıyısında mola vererek göl manzarası eşliğinde günün ilk kahvelerini yudumluyor martıların fotoğraflarını çekiyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından, İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yalova- Bursa – Balıkesir istikametini takip ederek Küçükkuyu’ya geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Bir daha ki İLYADA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • İlyada Tur yol ikramları
 • İlyada Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
Tur Dönemi0-6 Yaş ArasıTur Fiyatı
28 Kasım 2019 - 1 Aralık 2019 500.00 579.00
İyzico ödeme sistemi entegrasyonu kodlanıyor. Yüzde %15 ...Loading

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon ile Rezervasyon

+90 286 752 03 45

Pazartesi – Cumartesi 09.00 – 19.30

Tüm Turlarımızda Sunduğumuz Hizmetler

Turlarımızda en iyi ve konforlu rotayı seçiyoruz.

Kaliteli konaklama işletmelerini belirliyor ve turlarımızda tercih ediyoruz.

Bizim için olmazsa olmaz konfor, bu sebeple en konforlu ulaşım aracını tercih edioruz.

Araç içi ikram setimiz standart olarak her turumuzda sunulmaktadır.

Tüm turlarımızda “Kokartlı Turist Rehberi” kullanıyoruz. Rehbersiz tura asla çıkmıyoruz.

Kusursuz tur yoktur, mümkün olan en kısa sürede problemleri çözmek için çabalıyoruz.

Yasal sorumluklarımıza daima uyuyoruz. Bütün konaklamalı turlarımızda misafirlerimiz sigortalıyoruz.

İlyada Tur ailesi olarak eğitime her alanda önem veriyoruz. Bu sebeple, çalışanlarımızın tümü meslek profesyonellerinden oluşmaktadır.

Her zaman aynı işi ucuza yapacağını söyleyenler olacaktır. Biz kaliteden ödün vermeden; yasal ve olması gerektiği gibi tur yapıyoruz.

Bu turlarda ilginizi çekebilir

Ankara Eskişehir Turu

Ankara Anıtkabir
3 Gün 2 Gece
ANKARA  ESKİŞEHİR TURU Anıtkabir- Kurtuluş Savaşı Müzesi- Anadolu Medeniyetleri...
350.00 kişi başı fiyatlar

Abant Yedigöller Turu

Bolu Abant Yedigöller
2 Gün 2 Gece
ABANT YEDİGÖLLER TURU Bolu-Abant- Gölcük- Sapanca Tur Tarihleri: 15...
499.00 kişi başı fiyatlar

Doğu’nun Masalları

8 Gün 7 Gece
8 GÜN 7 GECE DOĞU’NUN MASALLARI Nefes kesici Doğu...
2000.00 kişi başı fiyatlar

Benzer Tur Paketleri

Doğu’nun Masalları

8 Gün 7 Gece
Küçükkuyu Kalkışlı
8 GÜN 7 GECE DOĞU’NUN MASALLARI Nefes kesici Doğu...
2000.00 kişi başı fiyatlar

Abant Safranbolu Amasra Turu

2 Gün 1 Gece
Küçükkuyu Kalkışlı
2 GÜN 1 GECE BATI KARADENİZ Bolu Abant Safranbolu...
.00 kişi başı fiyatlar
Bolu Abant Yedigöller

Abant Yedigöller Turu

2 Gün 2 Gece
Küçükkuyu Kalkışlı
ABANT YEDİGÖLLER TURU Bolu-Abant- Gölcük- Sapanca Tur Tarihleri: 15...
499.00 kişi başı fiyatlar
Ankara Anıtkabir

Ankara Eskişehir Turu

3 Gün 2 Gece
Küçükkuyu Kalkışlı
ANKARA  ESKİŞEHİR TURU Anıtkabir- Kurtuluş Savaşı Müzesi- Anadolu Medeniyetleri...
350.00 kişi başı fiyatlar
E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin ! Gereksiz e-posta göndermeyeceğiz.