Ankara Anıtkabir

Ankara Eskişehir Turu

Küçükkuyu Kalkışlı

2 Gece 3 Gün

390.00 kişi başı fiyatlar
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Ankara
 • Eskişehir

ANKARA  ESKİŞEHİR TURU

Anıtkabir- Kurtuluş Savaşı Müzesi- Anadolu Medeniyetleri Müzesi- Türkiye Büyük Millet Meclisi- Balmumu Heykel Müzesi- Tarihi Odun Pazarı Evleri- Kent Park- Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı

Tur Tarihleri: 22 – 24 Kasım ve 06 – 08 Aralık

4* Yıldızlı Otelde Konaklama

 

Tur Programı

1. Gün:
Akşam 22:00 ‘ da belirtilen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra, Uşak – Afyon karayolu üzerinden gerekli molalar ve sabah kahvaltısı için vereceğimiz molalar sonrasında Başkentimiz Ankara’ya ulaşıyoruz. Türk Kurtuluş Savaşının, devrimlerinin Önderi ve Türkiye  Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı  Mustafa Kemal Atatürk’ün  Anıttepe’de  bulunan anıt mezarına  Anıtkabir’e gidiyoruz. Atamızın mozolesine (İsteğe bağlı)  çelenk koyuyor ve Saygı duruşumuzu yaptıktan sonra, Anıtkabir’de Atatürk’ün  mozolesinin bulunduğu  Şeref Salonu’nun altındaki üç bin metrelik  sütunlu alanda bulunan 2002 yılında  ziyarete açılmış olan  Kurtuluş Savaşı Müzesini geziyoruz. Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaretimiz sonrasında zaman makinesinde yolculuğumuza devam ediyoruz ve bu kez kale yakınlarında bulunan, Anadolu’da yaşamış medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği, kendine özgü koleksiyonlarıyla Dünya’nın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi‘ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve gerekli bilgileri alıyoruz. Öğlen yemeğimiz için Serbest zaman sonrasında Ankara’nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semtine gidiyoruz. Ulus meydanında bulunan 1. Türkiye Büyük Millet Meclisini yani eski meclisi ve müzesini geziyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün:
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Eskişehir’e gidiyoruz. Dr. Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’e kazandırdığı ve Dünya’nın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud“ müzesinin Türkiye’deki ilk örneği Balmumu Heykel Müzesini geziyoruz ardından Aynı mevkide yer alan Tarihi Odun pazarı Evleri  ve sokaklarını geziyoruz. Eskişehir’in modern yüzünün kanıtı olan, Toplam 300.000 m2’lik alana kurulu,  Porsuk Çayı’ndan yapay olarak oluşturulan plajıyla adından söz ettiren ünlü  Kent Park’ı ziyaret ediyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği molasında, Eskişehir’in Meşhur çiğ böreğini tattıktan sonra, Sazova Bilim-Sanat ve Kültür Parkı’nda; Parkta Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra, 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro bulunmaktadır. Burada Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ve göleti geziyor ve fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından, Eskişehir’den ayrılıyoruz. Küçükkuyu’ya geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kütahya, Afyon, Uşak, İzmir  yolu üzerinden Küçükkuyu’ya ulaşıyoruz. Bir daha ki İLYADA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* Hotelde 1 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • İlyada Tur yol ikramları
 • İlyada Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Çelenk ücreti
Tur Dönemi0-6 Yaş ArasıTur Fiyatı
22 Kasım 2019 - 24 Kasım 2019 299.00 390.00
06 Aralık 2019 - 08 Aralık 2019 299.00 390.00

Yetişkin Fiyatı : 390.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 299.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın. Sizi arayıp bilgilendirelim.

Benzer Tur Paketleri

Safranbolu

Batı Karadeniz Turu

3 Gün 3 Gece
Küçükkuyu Kalkışlı
BATI KARADENİZ TURU Abant- Safranbolu- Tokatlı Kanyonu- Yörükköyü- Amasra-...
579.00 kişi başı fiyatlar
Bolu Abant Yedigöller

Abant Yedigöller Turu

2 Gün 2 Gece
Küçükkuyu Kalkışlı
ABANT YEDİGÖLLER TURU Bolu-Abant- Gölcük- Sapanca Tur Tarihleri: 15...
499.00 kişi başı fiyatlar
×

Merhaba

İlyada Tur'a hoşgeldin. Bize Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir, anında cevap alabilirsin.

×