International Ekotourism Society tarafından Best Ekotourism Company Ödülü Kazandık! 2021 Yılının ilk Karadeniz Turu Büyük İndirim ile başlıyor. Kredi Kartına Taksit İmkanıyla bu turu kaçırma!

Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler ?

Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler ile Küçükkuyu ve çevresini en iyi şekilde öğrenebilir. Tatilinizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler

Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler ? Gezilip görülecek yerleri beraber keşfetmeye ne dersin ? Üstelik tüm bu hizmetler için herhangi bir harcama yapmana gerek yok ? Dilerseniz; arkadaş çevreniz ve ailenizle birlikte kendi aracınızla dilerseniz ise tarifeli otobüs veya minibüs seferleri ile Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler hakkında fikir edinebilir, yerinde keşfedebilirsiniz.

Küçükkuyu’nun konumu

Küçükkuyu beldesi, Çanakkale iline bağlı olup, Çanakkale ve Balıkesir illerini ayıran son belde olmaktadır. Yaz aylarında yerli turistlerin ilgisini oldukça çeken Küçükkuyu’da; 2018 yılından beri açık olan Gümrük ile, Yunanistan’ın en büyük üçüncü adası olan Midilli Adasına günübirlik seferler ve turlar düzenlenmektedir. İşte bu yüzden, Küçükkuyu’ya gelen misafirlerin pasaportlarını yanlarında bulundurma durumunda; Yurtdışını dahi gezip, görme imkanı bulunmaktadır.

Kaldı ki, sadece yakın çevreyi gezeceğim demeniz halinde dahi Küçükkuyu sizlere çok fazla alternatif sunmaktadır. Lütfen yazımızın bundan sonraki kısımlarını keyifle okumaya devam ediniz. İşte Küçükkuyu’da yapılacak şeyler ?

1 ) Kültür ve arkeoloji ilginizi çekiyorsa; Assos Örenyeri, Athena Tapınağı, Anfi Tiyatro, Antik Liman ve Apollon Smintheion tam size göre bir alternatif.

Assos Antik Liman

Assos, nağmı diğer Behramkale Köyü, Küçükkuyu’ya ortalama 25km mesafede bulunmaktadır. Yapı itibariyle sönmüş bir volkanik yanardağın üzerine kurulu olan yerleşim yeri, tarih boyunca 4 farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Köyün, bu güne kadar popüler olmasını sağlayan etkenlerin başında, Aristotales’in bir dönem bu köyde felsefe okulunu açmış olması olarak gösterilebilir.

Assos‘u ziyaret ettiğinizde, Yunan mimarisinin etkilerini görebilir. Anadolu’da klasik yapıda Dorik Mimarisini barındıran, Athena Tapınağını ziyaret edebilir. Antik Limanda, deniz mahsulü ürünlerle karnınızı bir güzel doyurabilirsiniz.

2 ) Deniz, Güneş ve Kum; İşte Bozcaada!

Bozcaada

Son yılların popüler destinasyonlarından olan Bozcaada ne istediğini bilen yerli turist tarafından oldukça tercih edilmektedir. Dört tarafının denizlerle çevrili olması, bir birinden lezzetli deniz ürünlerini ve kendine özgü şaraplarını barındırması bu tercihte Bozcaada‘yı ön plana taşıyan etkenlerde olsa gerek.

Bozcaada uzun ve geniş sahilleri ile, denize hasret olan kişiler için oldukça keyif verici alternatifleri barındırıyor. Burada dalış, rüzgar sörfü, jet ski gibi farklı su sporu alternetiflerini gerçekleştirebilirsiniz.

3 ) Yakın tarihimizin dillere destan savunması;  Çanakkale Gelibolu Yarımadası

Çanakkale Gelibolu Yarımadası

Yakın tarihimizi öğrenmek isteyenler için muhteşem bir alternatif olan Çanakkale – Gelibolu Yarımadası; Küçükkkuyu’ya sadece 120km uzaklıkta bulunmaktadır. Çanakkale merkeze varıldığında, Gestaş Feribot iskelesinden düzenli aralıklarla kalkan feribotlara binerek ya da günübirlik turlara katılarak bu muhteşem tarihimizi yaşarayak, yerinde keşfedebilirsiniz.

Dolu dolu tam günü alan Gelibolu Tarihi Yarımadası, her sene daha da güzelleşmektedir. 2012 yılında açılan simülasyon merkezi ile, Çanakkale Savaşlarının canlı ve hareketli olarak simüle etme imkanıda tanınmaktadır.

Yolunuz Küçükkuyu’ya düşerse Çanakkale Şehitliklerini mutlaka bir kez ziyaret etmeniz ve yakın tarihimizin dillere destan savunmasını, yerinde görmenizi öneririrz.

Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

Tur hakkında deneyimlerini paylaşarak, Misafirlerimiz için yol gösterici olabilirsin. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir. E-posta adresin yorum yaptığında görünmeyecektir.

Blog Yazıları

Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler

Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler ?

Küçükkuyu ve çevresinde yapılacak şeyler ile Küçükkuyu ve çevresini en iyi şekilde öğrenebilir. Tatilinizi daha...
Uzaktan Çalışma Kararı Hakkında - İlyada Tur

Uzaktan Çalışma Kararı Hakkında

Küresel boyutta seyreden Korona Virüs salgını döneminde, siz değerli misafirlerimizin, çalışma arkadaşlarımız ve tüm tedarikçilerimizin...
Karantina Günlerinde Grafiti Sanatı - İlyada Tur

Karantina Günlerinde Grafiti Sanatı

Dünya'nın farklı noktalarında Karantina günlerinde, Virüsle mücadele temalı sokak sanatı
Doğayla iç içe 5 mekan önerisi - İlyada Tur

Doğayla iç içe 5 mekan önerisi

Doğanın iyileştirici gücünden ilham alan Dünyanın farklı noktalarında; doğayla iç içe 5 mekan önerisini sizler...
Çanakkale'de bulunan doğal ve şifalı sular - İlyada Tur

Çanakkale’de bulunan doğal ve şifalı sular

Merhaba tatil severler, bu yazımızda sizler için Çanakkale’de bulunan doğal ve şifalı sular listesini hazırladık....

Hızlı Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon
Benzer YazılarE-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin ! Gereksiz e-posta göndermeyeceğiz.