Adatepe ve Yeşilyurt

Egenin Saklı Köyleri Turu

Küçükkuyu Kalkışlı

Günübirlik

60.00 kişi başı fiyatlar
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Adatepe
 • Adatepe Zeytinyağı Müzesi
 • Yeşilyurt

Kazdağlarının eteklerinde, Egenin Saklı Köylerinden olan Adatepe ve Yeşilyurt köylerini İlyada Tur farkıyla keşfetmek ister misin ? Kazdağlarının eteklerinde bulunan Adatepe ve Yeşilyurt köyleri; sakinliği, dogallığı ve köy hayatı ile birlikte sizleri bekliyor

Sabah 08:30’da belirtilen noktalarda misafirlerimizle buluştuktan sonra, İlk durağımız olan Küçükkuyu‘ya hayat veren Başdeğirmen diğer bir adıyla Mıhlı Şelalesine varıyoruz. Gürül gürül akan suların oluşturduğu küçük göletlerde yüzme ve yürüyüş molasını veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz buz gibi soğuk suda göle girebilir ya da kısa bir yürüyüş yaparak Başdeğirmen Şelalesini daha yakından tanıyabilir. Bir sonraki durağımız ise, 1923 yılındaki mübadele yani zorunlu göç ile birlikte eskiden Rum ve Türklerin beraber yaşadığı köy olan Yeşilyurt köyüne varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Rum ve Türk mahallelerini gezmeye başlıyoruz. Asırlık Çınarın altında çay ve kahvaltı molamız ardından, turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yol üzerinde bulunan Adatepe Zeytinyağı müzesini ziyaret ederek, Zeytin ve Zeytinyağının tarihsel geçmişini ve üretim aşamalarını öğreniyoruz. Bilindiği üzere Küçükkuyu ve çevresi Zeytin ve Zeytinyağıyla ünlenmiştir. Dileyen misafirlerimiz; müzede satılan Zeytin ve Zeytinyağlarını tadarak, satın alabilir.

Gezimizin öğleden sonraki etabında, rotamızda bu sefer bir diğer köy olan Adatepe köyü bulunmaktadır. Yeşilyurt köyünün bir benzeri olan Adatepe’yi rehber eşliğinde keşfediyoruz. Köy merkezinde verilen kısa bir mola ardından rotamızı 790 metrelik yürüyüş mesafesi bulunan Zeus Altarı tepesine çeviriyoruz. Bu noktadaya vardığımızda Zeus Altarının hikayesinin altımını dinliyoruz. Akabinde, Tüm Edremit Körfezisini ve Midilli Adasınıda içeren manzara eşliğinde gün batımının keyfini çıkarıyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası 18:00 civarı turumuzu sonlandırıp, araçlarımla birlikte Küçükkuyu dönüş yoluna çıkıyoruz. Başka bir İlyada Tur organizasyonunda görüşmek üzere.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • D2 Yetki Belgeli Kişi Sayısına Göre Lüks Araçlar
 • Araç İçi İkram Seti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücret Harici Hizmetler

 • Öğle veya Akşam Yemekleri
 • Her Türlü Kişisel Harcama

Açıklamalar

 • Öğle Yemeği ücreti dâhil olmayıp ekstradır.
 • Katılımcıların şapka takması ve yanlarında su bulundurmaları tavsiye olunur.
 • Bu turumuzda ortalama 3-4 kmlik yürüyüş mesafeleri bulunmaktadır.
Tur Dönemi0-6 Yaş ArasıTur Fiyatı
2019 Yaz Sezonu 40.00 60.00

Yetişkin Fiyatı : 60.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 40.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın. Sizi arayıp bilgilendirelim.

Benzer Tur Paketleri

×

Merhaba

İlyada Tur'a hoşgeldin. Bize Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir, anında cevap alabilirsin.

×